مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

دستورالعمل «جشنواره طب ایرانی» به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ شد

016.jpg

دستورالعمل «جشنواره طب ایرانی» با تصویب شورای سیاستگذاری طب سنتی ایرانی، به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شد.

 

به گزارش روابط‌عمومي دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، کلیات دستورالعمل «جشنواره طب ایرانی» که از حدود دو سال پیش در شورای سیاستگذاری طب سنتی ایرانی به ریاست دکتر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصویب شده بود، پس از اصلاح در کارگروه بررسی و تنظیم مقررات دفتر حقوقی و تایید دفتر وزارتی، به دانشگاهای علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شد.

 

بر اساس این دستورالعمل، جشنواره طب ایرانی که دبیرخانه آن در دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مستقر است، در سطح ملی و در محورهای اصلی آموزش، پژوهش و ارائه خدمات در گروه‌های عمده علمی طب سنتی ایرانی، داروسازی سنتی و تاریخ پزشکی برگزار می‌شود که به‌منظور ارج نهادن به مقام والای حکمای متقدم و متاخر، جایزه «حکیم عقیلی» و «نشان حکمت» برای برگزیدگان ویژه جشنواره، جایزه «استاد دکتر محمد مهدی اصفهانی» برای برگزیده برتر حوزه آموزش، جایزه «استاد دکتر سید جلال مصطفوی» برای برگزیده برتر حوزه پژوهش، جایزه «استاد دکتر عبدا... احمدیه» برای برگزیده برتر حوزه درمان و جایزه «حکیم مومن تنکابنی»، برای محصول یا اختراع برگزیده در نظر گرفته شده است.

 

گفتنی است، جشنواره طب ایرانی بر اساس دستورالعمل ابلاغ‌شده، سالی یکبار برگزار می‌شود و نخستین دوره آن، سوم شهریورماه سال جاری، در استان همدان برگزار شد.

 

 

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.