مشاهده ی مثبت سلامتی

اثرات مثبت حجامت، با روش پژوهش روز دنیا اثبات شده است

757.jpg

مشاور وزیر و سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، با اشاره به وجود مقالات علمی بسیار در زمینه تاثیر حجامت، بر دریافت مشاوره از پزشک آگاه و متخصص طب سنتی برای انجام حجامت تاکید کرد.

 

به گزارش روابط‌عمومی دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، دکتر محمود خدادوست، مشاور وزیر و سرپرست دفتر طب ایرانی با اشاره به اینکه در منابع اصلی طب سنتی ایرانی، بر انجام حجامت توصیه شده است، گفت: امروزه مقالات علمی بسیاری در زمینه بررسی اثرات درمانی حجامت با استفاده از روش‌های پژوهشی روز دنیا منتشر شده است که تاییدکننده اثرات مثبت آن است.

 

وی افزود: متاسفانه در بسیاری موارد مشاهده می‌شود که توصیه به انجام حجامت، به‌صورت یک‌طرفه انجام می‌شود، درحالی‌که انجام آن شرایطی دارد و توجه نکردن به این شرایط، می‌توان منجر به بروز اثرات ناگواری شود.

 

مشاور وزیر بهداشت تاکید کرد: مردم باید بدانند که انجام حجامت برای برخی افراد مفید بوده و از بروز بیماری جلوگیری می‌کند، ولی در برخی دیگر می‌تواند تاثیر عکس داشته و شرایط فرد را به‌جای بهبود، رو به وخامت ببرد.

 

وی توصیه کرد: هر فرد برای انجام حجامت حتما از یک پزشک آگاه و متخصص در حوزه طب سنتی مشاوره بگیرد تا از مفید یا مضر بودن حجامت با توجه به شرایط بدنی خود مطلع شود.

 

سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، افزایش آگاهی مردم را بهترین راه مقابله با مراکز غیر مجاز ارائه خدمت در حوزه طب سنتی دانست و تاکید کرد: مردم باید اطلاعات آموزشی در حوزه سلامت و طب سنتی ایرانی را از منابع معتبر دریافت کرده و برای دریافت خدماتی از جمله حجامت، به مراکز مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مراجعه کنند.

 

لیست سلامتکده های معتبر

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.