مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

پرورش زالوهای طبی ساماندهی می شود

673.jpg

در نشستی با حضور مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت و سازمان‌ها و دستگاه‌های مرتبط در مشهد، ابعاد چگونگی تکثیر، تولید، توزیع، عرضه و امحای استاندارد زالوها در شمال شرق کشور بررسی شد.

 

به گزارش روابط‌عمومی دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به منظور ساماندهی استفاده منطقی و آکادمیک زالودرمانی در منطقه شمال شرق کشور و از آنجایی که تولید و تکثیر، توزیع و... زالوهای طبی در کشور عمدتا از حداقل استانداردهای لازم برخوردار نیست، مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی مشهد با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط از جمله اداره کل دامپزشکی و شیلات این استان نسبت به ساماندهی پرورش و عرضه زالوهای طبی شمال شرق کشور با حداقل استاندارد اقدام کند.

 

در نشستی که به همین منظور، با حضور دکتر محمود خدادوست، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، در بیمارستان امام رضا(ع) در مشهد برگزار شد، ابعاد چگونگی تکثیر، تولید، توزیع، عرضه و امحای استاندارد زالوها بررسی و مقرر شد با توجه به شرایط اقلیمی منطقه شمال شرق کشور، پس از بررسی‌های اولیه توسط دستگاه‌های مربوطه و برگزاری نشست‌های تخصصی بعدی، به این مهم پاسخ داده شود.

 

گفتنی است در این نشست، دکتر عبدالله بهرامی، رییس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی امام رضا(ع) مشهد، دکتر مهدی یوسفی، رییس دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر سید جواد مجتبوی، مدیر طب سنتی و مکمل معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، محمدرضا مهدی‌زاده، مدیر کل شیلات استان خراسان رضوی، دکتر احمد شریعتی، مدیر کل دامپزشکی این استان و دکتر معصومه ملک، استاد دانشکده زیست‌شناسی دانشگاه تهران، حضور داشتند.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.