مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

ورود افرادی به نام دین در عرصه طب سنتی سبب نگرانی حوزه و دانشگاه است

589.jpg

مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌ها گفت: امروزه نگرانی جدی بین حوزویان و دانشگاهیان از ورود افرادی به عرصه طب اسلامی و طب سنتی به اسم دین به وجود آمده است.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد محمدیان ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله اعرافی که در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد، با اشاره به نقش حوزه‌های علمیه در مسائل طب اسلامی و طب سنتی اظهار داشت: این علم نیازمند بررسی همه‌جانبه ابعاد آن بوده و زمانی که حرفی درباره طب اسلامی می‌زنیم باید جوانب آن را کاملاً بررسی کنیم.

 

وی با انتقاد از ورود برخی افراد به عرصه طب اسلامی و طب سنتی ابراز کرد: متأسفانه در سال‌های اخیر شاهد ورود برخی افراد به نام اسلام به دلیل استقبال عمومی هستیم و آن‌ها دست‌به‌کارهایی زده‌اند که مهم‌ترین آن آسیب به دین است.

 

مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌ها عنوان کرد: متأسفانه این افراد راهکارهای خاصی را برای حفظ مخاطبان خود به‌کاربرده‌اند و دکان آنان نیز شلوغ شده است که در این شرایط قطعاً کارشناسان دینی رفتارها و اعمال غیرعلمی آن‌ها را قبول ندارند.

 

وی با تأکید بر اینکه ورود این افراد سبب نگرانی‌های بسیاری در زمینه ضربه زدن به دین شده است، خاطرنشان کرد: امروزه نگرانی جدی بین حوزویان و دانشگاهیان از ورود این افراد به عرصه طب اسلامی و طب سنتی به اسم دین به وجود آمده است.

 

محمدیان تصریح کرد: با رویکرد مثبت و روبه جلویی که در تعامل حوزه و وزارت بهداشت به وجود آمده امیدواریم با راهکارهای دقیق و علمی شاهد مسدود شدن سوءاستفاده‌ها در این عرصه باشیم.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.