مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

طب نوین و طب سنتی مکمل یکدیگر هستند/ افراطی‌گری ممنوع

510.jpg

مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت گفت: عده‌ای به‌روی واژه طب اسلامی مانور داده وبا افراطی‌گریهای خود نگرانی ایجاد کردند کما اینکه نگاههای تفریطی نیز قابل قبول نبوده و بی‌انصافی است که بگوییم طب سنتی قابلیتی ندارد؛ بلکه طب نوین و طب سنتی مکمل یکدیگرند.

 

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، نشست دوروزه «درآمدی بر نظام سلامت در اسلام» با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد، در این رابطه محمود خدادوست ــ مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت اظهار داشت: در چند سال اخیر عده‌ای به‌روی واژه طب اسلامی مانور داده و با افراطی‌گری‌های خود نگرانی ایجاد کرده مشکلاتی را به بار آوردند.

 

وی افزود: این نوع نگاه‌های افراطی‌گرایانه خطرناک است و علاوه‌ بر اینکه به سلامت جامعه ضربه می‌زند، موجب می‌شود برخی مسائل معقول و منطقی در حوزه طب سنتی نیز زیر سؤال برود.

 

خدادوست ادامه داد: از سوی دیگر، نگاه‌های تفریطی نیز به هیچ وجه قابل قبول نبوده و بی‌انصافی است که بگوییم طب سنتی هیچ قابلیتی ندارد؛ بلکه طب نوین و طب سنتی، مکمل یکدیگر هستند.

 

مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت با بیان اینکه نگاه‌ها و تعاریف گسترده‌ای با عنوان طب اسلامی وجود دارد، تأکید کرد: برای جلوگیری از ایجاد نگاه‌های غلط و افراطی‌گرایانه، باید یک نگاه دقیق بر اساس موازین اسلامی داشته باشیم که به این منظور، چندین همایش برگزار شده و حتی موضوع با مراجع عظام تقلید نیز مطرح شده است تا با استفاده از ظرفیت شخصیت‌های بزرگ حوزه، تعریف دقیقی از طب سنتی ارائه شده و در خصوص استفاده از ظرفیت اسلام در ابعاد روحانی انسان بهره گرفته شود.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.