مشاهده ی اخبار انجمن

برگزاری جلسه مجمع عمومی انجمن علمی طب سنتی ایران

73
جلسه مجمع عمومی انجمن علمی طب سنتی ایران مورخ 94/5/14 در حکمت سرای طب ایرانی با استقبال بی سابقه اعضای انجمن برگزار شد.

جلسه مجمع عمومی انجمن علمی طب سنتی ایران مورخ 94/5/14 در حکمت سرای طب ایرانی با استقبال بی سابقه اعضای انجمن برگزار شد. در ابتدای جلسه آقای دکتر خدادوست، معاون محترم طب سنتی، ضمن پرداختن به اخبار روز طب سنتی به موضوع تاسیس دانشگاه طب سنتی نیز اشاراتی نمودند.

بعد از ایشان آقای دکتر مجاهدی از دانشکده طب سنتی بابل به شرح مشکلات صنفی جامعه طب سنتی پرداختند و از اعضا درخواست کردندهمبستگی بیشتری برای حل معضلات فارغ التحصیلان این رشته داشته باشند.

سپس آقای دکتر انصاری پور، دبیر انجمن علمی سخنرانی کردند. ایشان به اوضاع نابسامان کنونی طب سنتی اشاره نموده و بر لزوم نظارت بیشتر وزارت بهداشت بر اصنافی همچون عطاریها و ... در جهت تعیین تعرفه های دریافتی آنها، تاکید نمودند.

 در انتها نیز به تقدیر از جایگاه بزرگان و پیشکسوتانی همچون استاد ارجمند جناب آقای دکتر اصفهانی پرداختند و اظهار امیدواری کردند که ان شاء الله همانند اولین جلسات انجمن باز هم از حضور ایشان بتوانیم بهره مند شویم.

سخنران پایانی این جلسه آقای دکتر خدادوست بودند که پس از اشاره به نقش کلیدی معاونت آموزشی وزارت بهداشت و آقای دکتر لاریجانی و تأکید بر احترامی که تمامی جامعه طب سنتی برای ایشان قائل هستند، از زحمات ایشان برای جامعه طب سنتی تشکر و قدردانی کردند.

درقسمت پایانی صحبت های ایشان که به پرسش وپاسخ گذشت یکی ازاعضا درباره تاریک بودن آینده رشته طب سنتی سوال فرمودند که آقای دکتر خدادوست با تاکید بر نقش گسترده دانشجویان و فارغ التحصیلان هر رشته و اینکه این رشته در دنیا با اقبال روز افزون مواجه است، اظهار داشتند دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.شرکت کننده محترم دیگری سوالی در باب مدارک اعطایی دردوره های آزاد طب سنتی مطرح کردندکه میزان نفوذ قانونی این مدارک تاچه اندازه میباشد؟ آقای دکترخدادوست تاکید نمودند این دوره ها صرفاً جهتآشنایی افراد با طب سنتی می باشد، گرچه امکان سوء استفاده برخی افراد از آنها وجود دارد؛ لذا اعطاء این نوع از مدارک  فقط در مواردی همچون اعمال یداوی که فرد مجاز به فعالیت زیر نظر پزشک می باشد می تواند مجاز شناخته شود. در انتها خانم دکتر عمارت کار در جایگاه اعضا شرکت کننده جملاتی را در راستای قدردانی از زحمات آقای دکتر خدادوست بیان نمودند و بر حمایت بی شائبه جامعه طب سنتی از ایشاندر نیل به اهدافشان در زمینه طب سنتی تأکید فرمودند که با استقبال پرشور شرکت کنندگان مواجه شد.

منبع خبر: سایت موسسه مطالعات تاریخ پزشکی، طب اسلامی و مکمل

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.