مشاهده ی مثبت سلامتی

دلیل احساس سنگینی و کوفتگی صبحگاهی در ایام روزه‌داری

318.jpg

سلامت آنلاین- به گفته یک متخصص طب سنتی، اگر شخصی در وقت سحر بلافاصله بعد از نماز صبح با شکم پر در ماه رمضان بخوابد، بعد از بیدار شدن احساس سنگینی‌ می‌کند.

 

یک متخصص طب سنتی عوارض خوابیدن با شکم پُر بعد از سحر در ماه رمضان را تشریح کرد.

 

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از تسنیم، حسین رضایی‌زاده درباره خواب در ماه رمضان اظهار داشت: احتمالاً همه تجربه کردیم، اگر شخص در وقت سحر بلافاصله بعد از نماز صبح با شکم پر در ماه رمضان بخوابد،  یعنی عملاً بین آخرین لقمه‌هایی که خورده و خوابیدنش متوسط ۱۰ دقیقه فاصله داشته باشد، بعد از بیدار شدن بسیار احساس سنگینی‌ می‌کند.

 

او گفت: معمولاً فرد ساعتی که برای رفتن به سر کار بیدار می‌شود، یک احساس سنگینی، سردرد، ثِقل بدن و کوفتگی خاصی می‌کند و مخصوصاً سنگینی سر به او دست می‌دهد، بنابراین احساس بعد از بیدار شدن از آن، حس خیلی بدی است.

 

رضایی‌زاده اضافه کرد: اگر شخص این فرصت را داشته باشد که حداقل نیم ساعت قبل از اذان وعده سحر را زودتر بخورد و استراحت یا مطالعه‌ای داشته باشد یا کارهای عقب‌مانده از شب قبل را انجام دهد و تا حداقل یک ساعت بین آخرین لقمه غذا با خوابیدن فاصله ایجاد شود، معده فرصت هضم غذا را پیدا می‌کند و آن احساس سنگینی بعد از بیدار شدن بهتر می‌شود.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.