مشاهده ی مثبت سلامتی

چه کسانی به جای شام سالاد بخورند؟

282.jpg

دکتر مینا محبی متخصص طب سنتی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که «آیا از نظر طب سنتی مصرف سالاد به جای وعده شام توصیه می‌شود یا خیر؟» گفت: وعده شام باید در ابتدای شب بین ساعت 6 تا 8 مصرف شود و این وعده باید حتماً 3 ساعت قبل از خواب خورده شود.

 

وی افزود: بعضی افراد به دلیل الگوی ناصحیح زندگی، معده سرد و تر دارند و مصرف سالاد این سردی را تشدید می‌کند. کسانی که معده سرد و تر دارند می‌توانند سالاد را بعنوان ناهار میل نمایند اما اگر فردی مزاج گرم دارد می‌تواند از سالاد به جای شام استفاده کند. 

 

محبی مشخصات معده سرد و تر را اینگونه بیان کرد: تأخیر در هضم غذا، آروغ ترش، تجمع آب در دهان و عدم احساس تشنگی، همچنین این افراد با خوردن غذاهای سرد مثل خیار دچار تشدید علائم گوارشی می‌شوند.

 

این متخصص طب سنتی اضافه کرد: افراد دارای مزاج خشک، می‌توانند از شیربرنج استفاده کنند این غذا رطوبت‌رسان ملایم بدن است و عمر را طولانی می‌کند و می‌تواند کمک به چاق شدن در افراد خیلی لاغر نماید. خصوصا اگر این غذا همراه با شیره انگور مصرف یک غذای کامل است.

 

وی در ادامه گفت: سالمندانی که آروغ ترش و ریفلاکس معده ندارند شیربرنج را به عنوان یک غذای کامل استفاده کنند .البته می‌توانند مقداری گل سرخ هم به آن اضافه کنند.

 

محبی نشانه‌های مزاج سردوخشک را اینگونه بیان کرد: این افراد معمولاً به راحتی چاق نمی‌شوند پوست خشک و رنگ چهره کدری دارند، تیرگی و فرورفتگی زیر چشم داشته و آدم‌های بسیار دقیق و سخت گیر هستند. معمولا در فصل پاییز دچار تشدید بیماریهایی مثل بواسیر، ترک لب و تشدید خشکی پوست می‌شوند.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.