مشاهده ی همایش ها و کنگره ها

برگزاری سمینار هدفمند طب سنتی در هفته سلامت در گلستان

248.jpg

در چهارمین روز از هفته سلامت با شعار «طرح تحول سلامت، ارتقای کیفیت زندگی»، سمینار هدفمند طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی گلستان با حضور مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب سنتی ایرانی- اسلامی وزارت بهداشت برگزار شد و طرح ادغام خدمات تایید شده طب سنتی در نظام مراقبت‌های بهداشتی اولیه این دانشگاه آغاز به کار کرد.

 

به گزارش روابط‌عمومی، این سمینار با محوریت سلامت، شادابی، زندگی سالم، کاهش استرس و ... مقارن با چهارمین روز از هفته سلامت، در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی گلستان (مجموعه آموزش عالی فلسفی) برگزار شد.

 

دکتر محمود خدادوست مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب سنتی ایرانی- اسلامی، با اشاره به شعار هفته سلامت، گفت: راز زندگی سالم و با نشاط، در خوردن با اشتهاي واقعي، دست كشيدن از غذا قبل از سير شدن، خوب جويدن، مصرف يك نوع غذا، اول شب خوابيدن، سحرخيزي، ورزش مناسب، كاهش استرس، سلامت معنوی، کاهش مصرف برنج سفید و افزایش مصرف نان سبوس‌دار است.

 

دکتر حمیدرضا رستمانی، یکی از متخصصان طب سنتی در این دانشگاه ، حضور دکتر خدادوست را باعث فخر استان گلستان دانست و نوید تاسیس اولین سلامتکده طب سنتی در استان گلستان و آغاز به کار طرح ادغام خدمات تایید شده طب سنتی در نظام مراقبت‌های بهداشتی اولیه در این استان را داد.

 

دکتر مرضیه قرائتی، دیگر متخصص طب سنتی این دانشگاه نیز با اشاره به شعار در نظر گرفته شده برای هفته سلامت، گفت: برای داشتن زندگی سالم با نشاط و امید، توجه به حالت‌های روحی و روانی که یکی از اصول شش‌گانه ضروری برای داشتن نشاط و سلامت است، بسیار ضروری است.

 

وی افزود: حالات روحی و روانی گرم‌کننده بدن و مزاج شامل خشم و لذت معتدل، امیدواری و توجه و اهتمام به انجام کارهای مهم بوده و نا امیدی، غم و ترس و توجه نکردن به امور مهم زندگی، موجب سردی بدن و مزاج است.

 

گفتنی است، پس از پایان سمینار، کلنگ اولین سلامتکده طب سنتی در استان گلستان به زمین زده شد و طرح ادغام خدمات تایید شده طب سنتی در نظام مراقبت‌های بهداشتی اولیه این استان، در چهارمین روز از هفته سلامت که با شعار «طرح تحول سلامت، ارتقای کیفیت زندگی» نامیده شده است، آغاز به کار کرد.

 

 

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.