مشاهده ی همایش ها و کنگره ها

برپایی همایش نظام سلامت در اسلام

183.jpg

مهدی صالحی، رئیس اداره پژوهش‌های قرآنی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با اشاره به برگزاری همایش «نظام سلامت در اسلام» اظهار کرد: این همایش در راستای چهاردهمین همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و با تأکید بر آموزه‌های رضوی(ع)، با همکاری اداره کل طب سنتی وزارت بهداشت روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین‌ماه در دانشکده طب سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مشهد برگزار می‌شود.


 وی افزود: این همایش در روند برنامه‌های کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت و با هدف گفتمان‌سازی و تبیین مبانی علمی و پژوهشی مطالعات و تحقیقات بین رشته‌ای قرآن و سلامت برگزار می‌شود.


صالحی با اشاره به محورهای این همایش اظهار کرد: گزاره‌های دینی و گستره نظام سلامت، روش‌شناسی گزاره‌های طبی در اسلام و آسیب‌شناسی روشی و محتوایی مطالعات طب و دین از محورهای همایش «نظام سلامت در قرآن» هستند.


وی تشریح و تبیین مبانی و ملزومات مطالعات و پژوهش‌های بین رشته‌ای قرآن و سلامت را مهمترین هدف این همایش خواند و عنوان کرد: در این راستا تعداد قابل توجهی مقاله در موضوعات مرتبط به دبیرخانه همایش ارسال شده است که برگزیدگان در این همایش دو روزه  به ارائه مقاله خواهند پرداخت و سایر مقالات نیز جهت بهره برداری علاقمندان منتشر می‌شوند.


مشاور مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت بیان کرد: در راستای تحقق اهداف کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت و سلسله نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی با هدف همگرایی میان صاحب نظران و پژوهشگران این عرصه، در طول سال جاری به میزبانی تعدادی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار می‌شوند.


صالحی با تأکید بر اهمیت مطالعات و فعالیت‌های قرآن‌پژوهی در سطح دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی عنوان کرد: در حاشیه این همایش برنامه‌ ویژه‌ای برای ۶۰ نفر از دانشجویان قرآن‌پژوه رشته‌های علوم پزشکی کشور داریم.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.