مشاهده ی مثبت سلامتی

بادام زمینی ؛ مقوی ریه و طحال

182.jpg


 بادام زمينى، گياه بومى برزيل است و از آنجا به نقاط ديگر دنيا راه يافته است آب و هواى گرم براى كشت اين گياه مناسب مى ‏باشد. در شمال ايران نيز به وفور كشت و برداشت مى ‏شود.

 بادام زمينى از نظر طب سنتى ايران معتدل است چون بادام زمينى داراى پروتئين مى ‏باشد بنابراين از نظر غذايى بسيار مهم است.


 براى تقويت ريه و طحال مفيد است.نرم ‏كننده ‏ى سينه است و سرفه ‏ى خشك را برطرف مى‏ كند. شير را در مادران شيرده زياد مى ‏كند و مليّن است.

 با اينكه بادام زمينى غذاى بسيار مقوى و خوبى است به علت اينكه داراى روغن‏هاى اشباع شده مى‏ باشد كلسترول خون را بالا مى ‏برد افرادی که داراى بيمارى قلبى هستند و يا كلسترول خونشان بالا است بايد از خوردن آن خوددارى كنند.

 طرز تهيه ‏ى كره ‏ى بادام زمينى‏:500  گرم بادام زمينى پوست كنده را با مقدارى آب مخلوط كنيد و بجوشانيد تا كمى پخته شود (ولى له نشود) سپس 400 گرم روغن نارگيل را به آن اضافه كنيد و در داخل مخلوط كن برقى بريزيد تا كاملا به صورت كره درآيد سپس كمى نمك به آن اضافه كنيد. كره ‏ى بادام زمينى را مى ‏توان بدون استفاده از روغن نارگيل هم تهيه كرد كافى است به جاى روغن نارگيل آب اضافه كنيد.

 اگر مى ‏خواهيد كره ‏ى بادام زمينى بخريد دقت كنيد كه تازه و از كارخانه ‏ى مطمئنى باشد زيرا در بعضى موارد بادام زمينى و يا كره آن بر اثر عدم دقت در توليد، آلوده به قارچ سمى افلاتوكسين مى ‏شود كه سرطان‏زا است و باعث سرطان كبد مى ‏شود.

  دکتر الهام پارسا(متخصص طب سنتی ایرانی)

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.