مشاهده ی مثبت سلامتی

ریزش مو و چند دستور العمل خانگی

169.jpg اگر موهای شما نازک و کم پشت شده است علاوه بر بررسی کف سر، ریزمغذی‌ها، سلامت معده، سلامت کبد و اجابت مزاج خوب، خواب شبانه کافی باید سلامت اعضای تناسلی نیز مد نظر باشد.

 در واقع گاهی تنبلی تخمدان، گاهی ترشح زیادی یک هورمون است که موجب ریزش موها، نازک شدن و کم‌پشت شدن موهای عزیز شما شده است.

 حال علاوه بر بررسی دقیق مشکل اولیه، خوب است در رژیم غذایی خود به سبزیجات برگ سبز مثل اسفناج، برگ چغندر، برگ تربچه  ریحان، جعفری، شنبلیله و جوانه‌ها نگاهی ویژه داشته باشید و اگر ذخیره آهن پایینی دارید حتما درمان بفرمایید.

 یادتان باشد مصرف بادام درختی، فندق، انجیر خشک و عناب نیز ضروری است.

 هفته‌ای دو بار به ملایمت با بخش نرم سر انگشتان خود با چند قطره روغن سیاهدانه پوست کف سر را ماساژ دهید، اجازه دهید نیمی از روز روی پوست سر شما بماند و سپس حمام کنید، در حمام می‌توانید از آب برنجی که از جوشیدن برنج یا جوشیدن سبوس برنج به دست آمده و به این منظور نگه داشته‌اید و کمی گرم کرده و آماده مصرف است، روی موهایتان بریزید و ملایم ماساژ دهید، خیلی ملایم و اجازه دهید کمی روی موها بماند مثلا ۳ تا ۴ دقیقه، البته قبل استفاده از آب برنج، موها را یک نوبت ملایم شسته‌اید و کف سر دیگر چرب نیست.
هفته‌ای دو سه بار هم اجازه دهید کف سرتان یک ربع در معرض آفتاب باشد، نور آفتاب در ترمیم رشد مو موثر است.

  دکتر الهام اختری (متخصص طب سنتی ایرانی)

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.