مشاهده ی اخبار انجمن

نامه انجمن به رییس سازمان صدا و سیما

021.jpg

جناب آقای دکتر پیمان جبلی

ریاست محترم سازمان صدا و سیما
با توجه به شبهاتی که در تمام جوامع، در مورد واکسن کرونا وجود دارد، بیان نظرات موافق و مخالف جهت تنویر افکار عمومی، بسیار مهم و ضروری بوده و لازم است ادامه یابد تا ابعاد مختلف آن روشن شود. اما نکته مهم این است که گفتگو در این خصوص نیاز به کار حرفه‏ای و کارشناسی دارد و لازم است دقت شود که در مسیر عوام ‏زدگی و گفتگوی بدون علم قرار نگیرد.


متاسفانه در برنامه گفتگوی ویژه خبری پنجشنبه شب تاریخ بیست آبان ۱۴۰۰، مهمان حضوری مخالف واکسیناسیون، به صورت غیرواقعی با عنوان پزشک متخصص طب ایرانی، معرفی شده که با توجه به اینکه ایشان تحصیلات دانشگاهی طب ایرانی را ندارند، اطلاق این عنوان به ایشان نادرست و غیرقانونی بوده که البته در طی برنامه، به پزشک عمومی و محقق طب ایرانی، تغییر کرد! عنوان "محقق طب ایرانی" جدا از اینکه عنوانی نامانوس و غیررایج است به دلیل همجواری با عبارت مخالف واکسیناسیون طبیعتا این ذهنیت نادرست را در مخاطب ایجاد می‏کند که ایشان به نمایندگی از جامعه طب ایرانی و همراه با تحقیق در این موضوع خاص سخن می‏گویند.


انجمن علمی طب سنتی به نمایندگی از اکثریت جامعه دانشگاهی متخصصین طب سنتی، در بیانیه و نامه‏های قبلی به صورت رسمی، اعلام کرده که مخالفتی با واکسیناسیون نداشته و حضور داوطلبانه دانش ‏آموختگان و دانشجویان طب سنتی در مراکز تزریق واکسن و فعالیت مستقیم دانشکده ‏های طب سنتی به عنوان مراکز واکسیناسیون، شاهدی بر این مدعاست. لذا پخش ادعای نادرست مخالف با واکسیناسیون به نام این جامعه متخصص، جفای بزرگی در قبال این گونه تلاش‏ هاست.


همچنین لازم به ذکر است مرجع قانونی اعلام نظر کارشناسی پزشکان متخصص طب ایرانی، دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا انجمن علمی طب سنتی ایران است.
لذا ضمن تشکر از دغدغه ‏مندی مسئولین محترم صدا و سیما در راستای ارتقای بهداشت و سلامت جامعه، خواهشمند است در زمان استفاده از عناوین حقوقی (متخصص طب ایرانی) استعلامات لازم از این دو نهاد صورت گرفته و با دقت نظر بیشتر نسبت به دعوت افراد و بکار بردن این عناوین به خصوص در موارد چالش برانگیز اقدام نماید.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.