مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

اختصاص رتبه چهارم تولید علم در حوزه طب سنتی به ایران

002.jpg

مدیرکل طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: رتبه ایران در زمینه تولید علم در حوزه طب سنتی و گیاهان دارویی طی سال گذشته پنجم و در سال جاری چهارم بعد از کشورهای هند، چین و آمریکا است.

دکتر نفیسه حسینی یکتا در ارتباط ویدئوکنفرانس با آیین رونمایی از محصولات دانش بنیان گیاهی موثر بر درمان کرونا در کرمان با حضور استاندار، ۲ نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و برخی از مسئولان با بیان اینکه امکان دستیابی به داروهای موثر در طب ایرانی با تلاش در مسیر صحیح تحقیقاتی و علمی وجود دارد لذا باید در این مسیر حرکت کرد افزود: دانشگاه علوم پزشکی کرمان در زمینه تولید علم و انجام تحقیقات علمی جزو دانشگاه های سرآمد کشور است.

وی اظهار داشت: استفاده از طب سنتی ایرانی رویکرد مدنظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و این رویکرد در دانشکده های طب سنتی کشور از جمله دانشکده پرتلاش و مبدع کرمان در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه یکی از محورهای مورد تاکید در زمینه تولید علم اتکا به اقتصاد دانش بنیان و نگاه ویژه به توان بومی است که گروه های طب سنتی می توانند پنجره جهشی برای سرعت دادن به ورود دانشگاه ها به دانشگاه های نسل سوم و چهارم باشد.

وی با اشاره به وجود برخی حواشی در طب سنتی ایرانی تصریح کرد: در صورتی که موارد تحقیقاتی مبتنی بر علمی باشند موارد دغدغه زا و حاشیه ای برای نظام سلامت کمتر خواهد شد.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.