مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

طب سنتیِ ایرانی با حضور دکتر عین اللهی در تولیت سلامت، توسعه بیشتری پیدا خواهد کرد.

009.jpgمتخصص طب سنتی ایرانی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه رشته و دانشکده های طب سنتی ایرانی با حمایت دکتر عین اللهی زمانیکه ایشان معاون آموزشی وزارت بهداشت بودند، محقق شده، گفت: انتظار می رود در دولت جدید با حضور دکتر عین اللهی در تولیت سلامت، این مهم توسعه بیشتری پیدا کند.
 
 
دکتر محمود خدادوست، در گفت و گو با وبدا درخصوص توسعه طب سنتی ایرانی گفت: براساس اسناد بالادستی، تاکید و تکلیف شده است که وزارت بهداشت طب سنتی ایرانی را در نظام سلامت ادغام کرده و خدمات تلفیقی طب رایج و طب ایرانی را به مردم ارائه دهد.
 
وی افزود: خدماتی از طب سنتی در نظام سلامت باید پیاده سازی شوند که مبتنی بر شواهد بوده و امتحان خود را پس داده و به نوعی سره از ناسره تفکیک شده باشد، کما اینکه سازمان جهانی بهداشت نیز بر تفکیک سره از ناسره تاکید بسیاری دارد.
 
ضرورت توسعه مراکز آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه طب سنتیِ ایرانی
 
دکتر خدادوست در ادامه عنوان کرد: اساسا این اقدام در وزارت بهداشت با توسعه مراکز آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه طب سنتی ایرانی میسر و ممکن خواهد بود که خوشبختانه از سال ۱۳۸۶ رشته طب سنتی ایرانی ایجاد شد و به دنبال آن دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی طب سنتی نیز به وجود آمد؛ شروع این حرکت نیز با حمایت دکتر عین اللهی زمانیکه ایشان معاون آموزشی وزارت بهداشت بودند، محقق شد.
 
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان کرد: به همین دلیل انتظار می رود در دولت جدید با حضور دکتر عین اللهی در تولیت سلامت، این مهم توسعه بیشتری پیدا کند و طب سنتی تایید شده و مبتنی بر شواهد در نظام سلامت نمود پیدا کرده و از این ظرفیت استفاده شود.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.