مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

مرکز جامع طب ستنی ایران آماده مقابله با موج چهارم کرونا

007.jpgمرکز جامع طب ستنی ایران با به کارگیری نیروهای آموزش‌دیده در حوزه طب سنتی بر اساس پروتکل‌های ابلاغ‌شده از طرف دفتر طب ایرانی، انجام مشاوره‌های تغذیه‌ای و راهنمایی افرادی که نگران مبتلا شدن به این ویروس هستند در موج چهارم شیوع کرونا هم پابه‌پای کادر درمان در حال خدمت‌رسانی هستند.
مرکز جامع طب ستنی ایران آماده مقابله با موج چهارم کرونا/ هموطنان با شماره ۴۵۱۵۳ تماس بگیرند

گروه جامعه خبرگزاری آنا-یاسمین بخشی؛ با شیوع موج سوم بیماری کرونا در کشور بود که به دستور مقام معظم رهبری، ستاد ملی مقابله با کرونا مکلف شد تا از ظرفیت و توانایی طب سنتی در مهار این بیماری و در مان مبتلایان به کرونا بهره ببرد.

بر همین اساس مرکز جامع طب ستنی ایران، ویژه بیماران کرونا تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاسیس شد.

این مرکز با به کارگیری نیروهای آموزش‌دیده در حوزه طب سنتی و حضور اساتید مجرب طب ایرانی تلاش کرد تا با بهره‌گیری از هر آنچه که در توان این علم است و با پشتوانه علمی طب مدرن به درمان بیماران کرونایی بپردازد و در این مسیر هم تا حدود بسیاری موفق بود.

در موج سوم کرونا این مرکز روزانه پذیرای بیش از ۱۰ هزار تماس تلفنی از اقصی نقاط کشور و حتی بعضاً از خارج کشور بود.

ارائه پروتکل‌های ابلاغ‌شده از طرف دفتر طب ایرانی، آماده‌سازی روحی مبتلایان به کرونا، انجام مشاوره‌های تغذیه‌ای و در نهایت راهنمایی به افرادی که نگران مبتلا شدن به این ویروس بودند از جمله اقدامات این مرکز بود.

البته با فروکش کردن موج سوم طبیعتاً خدمات این مرکز هم کاهش پیدا کرد و تماس‌های روزانه به کمتر از ۱۰۰ عدد رسید.

با توجه به شروع شدن موج چهارم کرونا، طبیعتاً فعالیت این مرکز هم افزایش پیدا کرد و به نظر می‌رسد مرکز جامع طب ستنی ایران، ویژه بیماران کرونا با استقبال بیشتری از سوی مردم مواجه شود.

در همین خصوص مژگان تن‌ساز مدیر گروه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفتگو با خبرگزاری آنا با اشاره به آغاز مجدد فعالیت این مرکز گفت: از روز ۱۴ فروردین ماه بود که مرکز جامع طب ستنی ایران، ویژه بیماران کرونا به صورت غیرحضوری(تماس تلفی) و حضوری فعالیت خود را با ظرفیت کامل مجدداً آغاز کرد.

مرکز جامع طب ستنی ایران آماده مقابله با موج چهارم کرونا/ هموطنان با شماره ۴۵۱۵۳ تماس بگیرند

تن‌ساز با اشاره به اینکه هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا و خدمت جامعه پزشکی، مرکز جامع طب ستنی ایران نیز شروع به فعالیت کرد، افزود: با شروع موج سوم کرونا، تماس‌های روزانه با این مرکز حتی به بیش از ۱۰ هزار تماس در روز می‌رسید اما با فروکش کردن موج سوم کرونا تعداد تماس‌های روزانه به حدود ۴۰ مورد کاهش یافت.

مدیر گروه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت:  اخیراً با ورود موج چهارم کرونا در سال جدید و وضعیت بحرانی کشور با اپیدمی کرونای انگلیسی، مجدد تعداد تماس‌ها حدودا ۵ برابر تماس‌های گذشته و در مقایسه با موج‌های قبلی کرونا افزایش داشته است.

این متخصص طب سنتی در مورد تخصص مشاوران و کارشناسان مرکز طب سنتی گفت:  مجموعه با به کارگیری و آموزش نیروهای کارشناس جهادی که تحصیلات مرتبط با طب سنتی دارند شروع به فعالیت کردهاست.

 وی در مورد نحوه پاسخ‌گویی کارشناسان به سوالات مراجعین گفت:  پاسخ‌گویی به مراجعین بر اساس پروتکل‌های تدوین شده از سوی جامعه پزشکان طب سنتی انجام می‌شود و در مواردی که در روند پاسخ‌گویی با تماس گیرنده دچار مشکل شوند فرد را به پزشک متخصص طب سنتی که در مجموعه حضور دارد ارجاع می‌دهند

تن‌ساز در ارتباط با افرادی‌که احتیاج به بستری دارند بیان کرد: مجموعه ظرفیت پذیرش بستری ندارد امادر مواردی که طبق تشخیص پزشک مستقر در مرکز فرد احتیاج به بستری داشته باشد او را به مراکز بیمارستانی ارجاع می‌دهند.

مدیر گروه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اینکه مرکز طب سنتی ظرفیت پاسخگویی به ۱۵۰۰تماس در روز را دارد افزود: با توجه به قرارگرفتن کشور در کوج چهارم کرونا در صورتیکه حجم تماس‌ها و مراجعین افزایش پیدا کند با به کارگیری نیروهای متخصص آموزش دیده این نیاز را تامین می کنیم.

تن ساز در پایان گفت: هموطنان می‌توانند برای دریافت خدمات از مرکز جامع طب ستنی ایران با شماره تلفن ۴۵۱۵۳ تماس گرفته و از خدمات مشاوره‌ای این مرکز بهره ببرند.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.