مشاهده ی مثبت سلامتی

خواص عناب از دیدگاه طب سنتی

005.jpg

 دکتر سید مهدی میرغضنفری، پژوهشگر طب سنتی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت نیوز درباره خواص مصرف عناب از دیدگاه طب سنتی اظهارداشت: عناب به نوعی یک دارو محسوب می‌شود و باید توجه داشت که مصرف هر روز آن توصیه نمی‌شود.

وی افزود: عناب میوه‌ای کوچک، شبیه سنجد، به قطر ۱ سانتی متر است که حالت بیضوی دارد. رنگ آن رو به قرمز است. طبیعت عناب معتدل است؛ بنابراین برای خیلی از افراد مناسب است.

این پژوهشگر طب سنتی ادامه داد: عناب خوب عنابی است که درشت‌تر و قرمزتر باشد. همچنین عناب نیمه‌خشک و خشک بهتر از تازه آن است.

میرغضنفری خاطر نشان کرد: عناب برای بهبود درد گلو، ریه و سینه بسیار مناسب است و برای افرادی که زیاد از حنجره خود استفاده می‌کنند، مصرف آن پیشنهاد می‌شود البته باید استفاده از عناب گه‌گاه و نه دائمی باشد.

وی بیان داشت: عناب میوه‌ای رو به خنکی است و برای سوزش و گرفتگی گلو که ناشی از حرارت و خشکی (بدنبال استفاده زیاد از حنجره) باشد، مناسب است.

این پژوهشگر طب سنتی گفت: خاصیت جالب عناب این است که مواد غلیظ و سفت موجود در بدن را نرم می‌کند و آنها را آماده دفع می‌کند و از طرف دیگر اخلاط و مواد رقیق‌ مانند صفرا که سوزش ایجاد می‌کند را کمی قوام می‌دهد و دفع می‌کند.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.