مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

سلامتکده طب ایرانی در کرمانشاه دوساله شد.

113.jpg

دکتر روشنی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : یکی از اهداف اساسی سلامتکده طب ایرانی، معرفی این مرکز به عنوان مرجع مطمئن ارائه خدمات طب سنتی ایرانی تحت نظارت مستقیم دانشگاه علوم پزشکی است تا با توجه به استقبال گسترده عموم مردم از طب سنتی، بخشی از این تقاضا تامین شود.

او گفت : هم اکنون دو متخصص طب سنتی ایرانی و یک متخصص دارو سازی در استان کرمانشاه در این زمینه فعالیت می‌کنند که عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی هستند.

او افزود: خدماتی که در این مرکز ارائه می‌شود راهکار‌های درمانی بر پایه طب ایرانی با اولویت اصلاح سبک زندگی و سپس درمان با استفاده از گیاهان دارویی و در صورت نیاز بهره گرفتن از اعمال یداوی (مانندحجامت، فصدخون، بادکش گذاری) است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ادامه داد: رویکرد تلفیقی این مرکز بهره گرفتن از دانش روز به همراه استفاده از روش‌های درمانی طب سنتی ایرانی است که با هدف استفاده از همه روش‌های کارآمد و ایمن در جهت کاهش درد و رنج بیماران، کاهش طول دوره درمان و پیشگیری از عود بیماری با درمان ریشه ای، نتایج چشمگیری را به همراه داشته است.

روشنی افزود: روزانه به طور متوسط ۱۵ تا ۲۰ نفر به سلامتکده طب سنتی ایرانی کرمانشاه مراجعه می‌کنند که در دو نوبت صبح و بعد از ظهر ویزیت می‌شوند و از ابتدای امسال تاکنون ۴ هزار و ۸۰۰ نفر در این مرکز ویزیت شده اند.

او با تاکید بر اینکه افراد نیازمند مشاوره در زمینه دارو‌های سنتی و طبیعی باید به سلامتکده‌های مجاز مراجعه کنند، گفت: در سلامتکده طب ایرانی، پزشک متخصص طب سنتی حضور دارد و پس از ویزیت بیمار نسبت به تجویز دارو اقدام می‌کند، بنابراین مردم نباید سلامتی خود را به دست برخی از عطاری‌های غیر مجاز بسپارند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: متقاضیان می‌توانند با اخذ نوبت از طریق سامانه نوبت دهی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برای دریافت خدمات به این مرکز مراجعه کنند.

او افزود: پذیرش بیماران در حوزه‌های مختلف از جمله بیماری‌های سیستم گوارش، بیماری‌های مفاصل، مشکلات پوست و مو و بیماری‌های زنان در مرکز طب ایرانی کرمانشاه صورت می‌گیرد و مشاوره تخصصی با توجه به نوع بیماری و مزاج افراد به مراجعه کنندگان ارائه می‌شود .

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.