مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

آغاز به کار سلامتکده طب سنتی در شیراز

006.jpg

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: محور اصلی فعالیت سلامتکده‌های طب سنتی، اقدام در زمینه پیشگیری از بروز بیماری‌ها است.


دکتر محمدرضا شمس اردکانی در آئین آغاز به کار سلامتکده طب سنتی با بیان اینکه شیراز علاوه بر شعر و ادب، در عرصه پزشکی نیز سابقه طولانی داشته و در قله قرار دارد، گفت: با توجه به وسعت شیراز و استان فارس همچنین اهمیت توسعه امکانات حوزه سلامت، طب سنتی در بخش خصوصی برای تامین نیازهای مردم به یاری بخش دولتی آمده و بخش دولتی نیز از این مشارکت حمایت می‌کند.
شمس اردکانی در بخش دیگری از صحبتهای خود به نقش طب سنتی علمی در زندگی مردم اشاره کرد و افزود: طب سنتی باید در مسیر تغییر سبک زندگی، پیشگیری از بیماری‌ها و خودمراقبتی همچنین ارتقای سلامت جامعه گام بردارد.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت تاکید کرد: فعالیت سلامتکده‌ها نباید تنها به حوزه درمان محدود شود، بلکه در زمینه فرهنگ‌سازی برای کمک به بهبود سلامت جامعه و پیشگیری از بیماری‌ها وارد عمل شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این آئین با اشاره به امکانات و توانمندی‌های ویژه پیش بینی شده برای این سلامتکده، بر حمایت از بخش خصوصی در مسیر پیشبرد اهداف سلامت جامعه و توسعه امکانات برای رفاه بیشتر مردم تاکید کرد.
مهرزاد لطفی ضمن تاکید بر ضرورت مشارکت بخش خصوصی در توسعه خدمات درمانی گفت: با توسعه طب سنتی علمی، می‌توان با استفاده از تجربیات این عرصه در مسیر بهبود سلامت جامعه بهره برد.

گفتنی است، این سلامتکده طب سنتی در چهار طبقه، با حضور ۹ پزشک متخصص طب سنتی و داروسازی سنتی، با دارا بودن امکاناتی نظیر اتاق پزشک، اتاق CPR، حجامت بانوان و آقایان، اتاق رمز و درک طب سنتی، مرکز ساخت داروهای گیاهی و داروخانه گیاهی، با صرف قریب به سه میلیارد تومان اعتبار بخش خصوصی شیراز راه‌اندازی شده است.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.