مشاهده ی مثبت سلامتی

مبتلایان به آلرژی پوستی در مصرف این دمنوش احتیاط کنند.

001.jpg

دکتر محمد رضا حاجی حیدری متخصص طب سنتی درباره نارنج اظهار کرد: نارنج در طب سنتی دارای مزاج سرد است، اما بهار نارنج در طب سنتی ایران دارای مزاج گرم و خشک است و خواص دارویی زیادی دارد.

 

او افزود: بهار نارنج از دیدگاه طب سنتی ایران یک داروی مفرح یا شادی آور است؛ بنابراین مصرف آن برای درمان اختلالات خلقی، افسردگی و رفع احساس ناراحتی و غم بسیار مناسب است.

 

فواید درمانی بهار نارنج

 

این متخصص طب سنتی با اشاره به فواید درمانی بهار نارنج اظهار کرد: از فواید درمانی بهار نارنج می‌توان به تقویت قلب، افزایش انرژی، رفع ضعف و خستگی مزمن، بهبود عملکرد مغز، تحریک اشتها، تقویت معده، بهبود عملکرد دستگاه گوارش و درمان بیماری‌های معده از قبیل سوء هاضمه، ضعف یا سردی معده اشاره کرد.

 

حاجی حیدری ادامه داد: عمده مصرف بهار نارنج به عنوان گیاه دارویی در بین مردم، به علت خواص آرام بخش و ضد استرس بودن آن است و بر اساس مطالعات انجام شده برای درمان اختلالات عصبی و بی خوابی نقش به سزایی داشته و همچنین برای رفع تنش‌های شغلی و عصبی بسیار مفید است.

او با بیان اینکه بهار نارنج به صورت دمنوش، عرق و مربا مورد استفاده قرار می‌گیرد، تاکید کرد: مصرف بهار نارنج به صورت مربا در بهبود بیماری‌های گوارشی توصیه می‌شود، اما در درمان اختلالات اضطرابی، آرامش و کاهش اضطراب، نوشیدن آن به صورت دمنوش و عرق تاًثیر بیشتری دارد.

 

 

 

بهبود بیماری‌های تنفسی با مصرف بهار نارنج

 

این متخصص طب سنتی اظهار کرد: اثر بهار نارنج در درمان چاقی و بیماری های تنفسی مانند برونشیت مزمن در بررسی‌های علمی تایید شده است و بهتر است یک قاشق مربا خوری از آن را در یک لیوان آب به صورت دمنوش روزی دو تا سه بار حدود دو ساعت بعد از صبحانه و یا شب قبل از خواب میل کنید.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.