مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

ویزیت و مشاوره بیماران مبتلا به کرونا توسط اعضای هیئت علمی طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ارتش

002.jpg

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارتش گفت: به منظور بهره گیری از توصیه ها و اجرایی کردن دانش علمی و تایید شده حوزه طب سنتی کشورمان که مورد توافق اعضای محترم هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور قرار دارد، دپارتمان طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ارتش به جهت کمک به درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا،  با رویکردی کاملا علمی در کنار متخصصین بیماریهای عفونی در حال ارائه خدمات به این بیماران هستند.


به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم پزشک رامین حمیدی فراهانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارتش با بیان اینکه طب سنتی با ارائه راهکارهای موثر در امر پیشگیری، ارتقای اصول مراقبتی و حتی تقویت سیستم ایمنی، نقش تاثیرگذاری در کنترل و درمان بیماری‌های عفونی از جمله کرونا را دارد افزود: یکی از مولفه های سیاست های کلان ابلاغی توسط  مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حوزه بهداشت ودرمان کشور  توجه به اصول ثابت شده طب سنتی است که در دانشگاه علوم پزشکی ارتش نیز از چند سال قبل با تشکیل دپارتمان طب سنتی در این زمینه فعالیت های علمی و پژوهشی ویژه ای انجام گرفته است.


وی اضافه کرد: در بیمارستان امام رضا(ع) دانشگاه علوم پزشکی ارتش با کمک پزشکان متخصص در این حوزه، درمانگاه طب سنتی در کنار درمانگاه عفونی راه اندازی شده است تا با ویزیت، مشاوره و راهنمایی بیماران مبتلا به کرونا در هر دو حوزه طب رایج و طب سنتی  به درمان موثرتر بیماران پرداخته شود.


دکتر حمیدی خاطرنشان کرد: در این دپارتمان اقداماتی که توسط وزارت بهداشت تایید شده است و دارای رفرنس‌های علمی بوده و به بهبود بیماران کمک می کند انجام می گیرد.
همچنین در ادامه خانم دکتر حسینی یکتا، مسئول درمانگاه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ارتش گفت: در اين كلينيك درمانی که در محل بیمارستان امام رضا (ع) ستاد ارتش راه اندازی شده است، متخصصين طب سنتي و عفوني در كنار هم  به بيماران مبتلا به ویروس کرونا ارائه خدمت مي نمايند.


وی افزود: بيماران بستري در بخش نيز از مشاوره متخصصين طب سنتي بهره‌مند شده و در هنگام ترخيص، توصيه هاي كمك درماني مبتني بر طب سنتي را در قالب يك بروشور دريافت مي کنند.
دکتر حسینی یکتا تصریح کرد: اين رويكرد تلفيقي كه زمينه بهره مندي بيماران را از هر دو مكتب درماني در كنار يكديگر فراهم نموده باعث تسريع در روند بهبودي و افزايش رضايتمندي بيماران شده است.


وی در پایان اعلام کرد: يك طرح تحقيقاتي نیز باهمكاري دانشگاه علوم پزشكي ارتش و دانشگاه علوم پزشكي تهران، در خصوص اثر بخشي يك داروي گياهي بر روي علائم بيماري كرونا، مراحل انتهايي خود را مي گذراند كه نتايج آن تاكنون بيانگر اثرات مفيد اين دارو بر كاهش زمان بستري و شدت علائم  بیماران مبتلا به ویروس کرونا مي باشد.
 

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.