مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

مشهد از پیشگامان راه‌اندازی جریان علمی طب ایرانی و مکمل در کشور است.

004.jpg

مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در سفر به مشهد مقدس، با اشاره به پیشگامی اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان در راه‌اندازی جریان علمی طب ایرانی و مکمل در کشور، بر فراهم‌بودن مقدمات تقویت و توسعه طب ایرانی و رویکرد استفاده تلفیقی در کنار طب رایج در این دانشگاه، تاکید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، دکتر «محمدرضا شمس اردکانی»، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در این سفر، با «دکتر سید محمدحسین بحرینی»، رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دیدار و با قدردانی از حمایت‌های ایشان و رایزنی در خصوص راهکارهای توسعه کمی و کیفی طب ایرانی و مکمل، از اقدامات دانشکده طب ایرانی و مکمل در جریان همه‌گیری کرونا، آگاه شد.

وی بر ضرورت تقویت زیرساخت‌های دانشکده و ارتقای سطح خدمات عمومی و تخصصی این حوزه تاکید کرد و گفت: در بحران‌هایی همچون همه‌گیری کرونا در کشور، باید به‌صورت علمی و ضابطه‌مند، از ظرفیت‌ها و راهکارهای درمانی طب ایرانی و مکمل نیز برای کمک به بیماران بهره گرفت.

مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری بیشتر از گنجینه طب کهن کشور، گفت: مشهد و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان که از پیشگامان راه‌اندازی جریان علمی طب ایرانی و مکمل در کشور هستند، می‌توانند نقش برجسته‌تری در این زمینه ایفا کنند.

وی با اشاره به آمادگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای توسعه کمی و کیفی زیرساخت‌های طب ایرانی و مکمل، افزود: تقویت طب ایرانی و توسعه آن، به همراه رویکرد استفاده تلفیقی در کنار طب رایج، یکی از راهبردهای اساسی نظام سلامت و مقام عالی وزارت است که خوشبختانه مقدمات اولیه آن در دانشگاه علوم پزشکی مشهد فراهم است.

شمس اردکانی در ادامه، بر حمایت وزارت بهداشت و دفتر طب ایرانی و مکمل از توسعه زیرساخت‌های علمی، اداری، درمانی، فیزیکی و تجهیزاتی دانشکده طب ایرانی و مکمل مشهد، تاکید کرد.

دکتر «مهدی یوسفی» رییس دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن همراهی مشاور وزیر بهداشت و هیات همراه در بازدید از پردیس جدید دانشگاه و محل احداث ساختمان جدید دانشکده و سلامتکده طب ایرانی و مکمل، به تشریح اقدامات، هماهنگی‌ها و مکاتبات انجام‌شده برای کمک به درمان بیماران مبتلا به کوید ۱۹ پرداخت و بر ضرورت تعریف جایگاه متخصصان طب ایرانی و مکمل در بخش‌های بستری، تاکید کرد.

گفتنی است، دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد، نخستین دانشکده‌ای است که با مجوز وزارت بهداشت، از سال جاری دانشجوی دکترای تخصصی طب سوزنی نیز می‌پذیرد.

 

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.