مشاهده ی اخبار انجمن

بیانیه مهم انجمن درباره کروناویروس

001.jpg

هوالشافب

 

ورود ویروس کرونای جدید به کشور دور از انتظار متخصصین و کارشناسان نبود و همان طور که در اخبار و رسانه ها به استحضار ملت شریف ایران رسیده است، ویروس کرونای جدید  (با نام دقیق تر COVID 19) در چند شهر ایران گزارش شده است. در اين زمان آنچه که بايد مورد تاكيد قرار گيرد خفظ آرامش رواني و ايجاد اطمينان خاطر در جامعه است، متاسفانه در اين ميان برخي افراد و جريان ها خلاف اين امر عمل كرده و موجب اضطراب و تشویش خانواده های محترم مي گردند.
ابتلا به ویروس کرونا مانند بسیاری از بیماری های واگیردار دیگر مثل آنفلوآنزا در صورتي كه به اصول پيشگيري بي توجه باشيم، مي تواند خطرناك باشد اما با رعایت تدابیر بهداشتی منتشر شده از سوی مراکز معتبر علمی (وزارت بهداشت و انجمن های علمی وابسته به آن) و رسانه ملی و تلاشهای متولیان سلامت،  قابل کنترل می باشد.
در این میان، توصیه های عجیب و گوناگونی در فضای مجازی از سوي مدعيان طب  سنتی و ... منتشر شده است که بیشتر آنها فاقد شواهد علمی بوده و مورد تایید نیستند و متاسفانه بعضا با انگیزه های سودجویانه و حتی گاهی با دستمایه قرار دادن مسائل امنیتی و سیاسی در گمانه زنی های برخی اشخاص، التهاب و سردرگمی دو چندانی به جامعه وارد می کنند.
انجمن علمی طب سنتی ایران با توجه به وظیفه ذاتی خود، برای گسترش آموزه های طب سنتي، اولین ویراست از "دستورالعمل جامع خود مراقبتی و ایمنی در خصوص ویروس کرونا " مورد تاييد اين انجمن را در اختیار هموطنان عزیز قرار می دهد. اين دستور العمل بر اساس منابع معتبر طب سنتي ايراني و مقالات معتبر تدوين شده است.
انشاالله در روزهای آینده ویراستهای بعدی و تکمیلی این دستور العمل منتشر خواهد شد.

انجمن علمی طب سنتی ایران
سوم اسفند 98

 

888.jpeg

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.