مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

نقش مؤثر سلامتکده‌ها در ارتقا و کاهش هزینه‌های سلامت

04.jpgمشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در نشستی با رؤسای سلامتکده‌های دولتی و خصوصی سراسر کشور، بر تلاش بیشتر این مراکز برای آموزش اصول اصلاح سبک زندگی و خودمراقبتی به مردم و ارتقای سلامت جامعه، تأکید کرد.

نقش مؤثر سلامتکده‌ها در ارتقا و کاهش هزینه‌های سلامتبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ آقای دکتر محمدرضا شمس اردکانی، در این نشست که با حضور نمایندگانی از سلامتکده‌های دولتی و خصوصی برگزار شد، بر ضرورت توجه به تفاوت‌های طب ایرانی با طب رایج تأکید کرد و گفت: مبنای طب سنتی، گذشته از درمان بیماران، اصلاح سبک زندگی و ارائه توصیه‌هایی برای نگاهداشت تندرستی در افراد است.
وی با اشاره به تأسیس نخستین دانشکده طب سنتی در سال ۱۳۸۶، افزود: اکنون حدود ۵۰۰ دانش آموخته و دانشجوی در حال تحصیل در رشته طب سنتی ایرانی در کشور داریم و امیدوارم این مقدار در سال آینده به رقم قابل ملاحظه‌ای ارتقا یابد.
مشاور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی تأکید کرد: با افزایش ورودی در رشته طب سنتی ایرانی، هم می‌توانیم رسالت خود را در دانشگاه‌ها برای آموزش درست دانشجویان انجام دهیم و هم از ظرفیت این متخصصان برای آموزش بیشتر و بهتر پزشکان عمومی و تسهیل دسترسی مردم به خدمات طب ایرانی، بهره بگیریم.
آقای دکتر شمس اردکانی با اشاره به اینکه سلامتکده‌های خصوصی نقش کاربردی و مهمی در ارائه خدمات طب ایرانی به مردم دارند، گفت: از روسای سلامتکده‌ها درخواست دارم که در طب سنتی تنها به امر درمان و دارودرمانی نپردازیم و سلامتکده‌ها بیشتر نیروی خود را برای آموزش اصول اصلاح سبک زندگی و خودمراقبتی به مردم بگذارند.
در پایان این نشست، رؤسای سلامتکده‌ها به بیان مشکلات پیش رو و پیشنهاد‌های خود برای رفع آن‌ها پرداختند و مقرر شد، این نشست‌های مشترک، هر فصل یک بار برگزار شود.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.