مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

چهار سلامتکده طب سنتی در مشهد آماده بهره برداری است

001.jpgرییس دانشکده طب مکمل و ایرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آماده بهره برداری بودن ۴سلامتکده طب سنتی در مشهد خبر داد.

 دکتر مهدی یوسفی اظهار کرد: به منظور دسترسی عموم مردم به خدمات۴ سلامتکده طب سنتی در مشهد آماده بهره برداری است تخصصی طب سنتی و مکمل تاکنون چهار سلامتکده طب سنتی با مدل مشارکت بخش خصوصی و دانشکده طب مکمل و ایرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد راه اندازی شده و چهار سلامتکده دیگر نیز آماده بهره برداری است.

وی خاطر نشان کرد: در کلینیکها و سلامتکده های طب ایرانی و مکمل، تمامی خدمات مورد نیاز توسط اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارائه می شود.

این مسوول با بیان اینکه در حال حاضر خدمات طب ایرانی و مکمل در دو کلینیک واقع در بیمارستان امام رضا(ع) و قائم(عج) و چهار سلامتکده با حضور دانش آموختگان این رشته و اعضای هیات علمی ارائه می شود افزود: تلاش می شود به منظور گسترش خدمات و افزایش دسترسی مردم به خدمات استاندارد، تعداد سلامتکده های طب سنتی در مشهد افزایش یابد.

رییس دانشکده طب مکمل و ایرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص سابقه فعالیت این دانشکده گفت: این دانشکده از سال ۸۹ با مصوبه شورای دانشگاه فعالیت خود را آغاز کرد و در این مدت ۱۰دوره پذیرش دانشجو برگزار شده و در حال حاضر ۶۰دانشجو در حال تحصیل و ۸نفر نیز دانش آموخته شده اند.

دکتر یوسفی با بیان اینکه دانش آموختگان پزشکی عمومی می توانند برای ادامه تحصیل وارد این دانشکده شده و در یک مدت ۴تا۵ ساله در مقطع دکترای تخصصی طب ایرانی دانش آموخته شوند، گفت: در حال حاضر ۱۳۰دانش آموخته طب سنتی در کشور فعالیت می کنند و ۶۰۰دانشجو در ۱۷رشته محل نیز در حال تحصیل هستند.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.