مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

بهره‌ مندی عموم جامعه از آموزه‌ های طب ایرانی، با پوشش بیمه‌ ای ویزیت متخصصان

004.jpg

معاون توسعه سلامت دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، تصویب پوشش بیمه‌ ای ویزیت پزشکان متخصص طب ایرانی را دستاورد بزرگی برای توسعه و نهادینه کردن طب ایرانی و زمینه ‌ساز بهره‌مندی عموم جامعه از آموزه‌ های این مکتب غنی طبی و مشاوره تخصصی در این حوزه دانست.

به گزارش وبدا، دکتر نفیسه حسینی یکتا، معاون توسعه سلامت دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، با اشاره به یکی از مصوبات جلسه هفتادوپنجم شورای عالی بیمه سلامت کشور که روز سه‌ شنبه، سی‌ام مهرماه ۱۳۹۸ با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، گفت: بر اساس این مصوبه، ویزیت پزشکان متخصص طب ایرانی، با تعرفه ویزیت متخصص طبق استانداردهای ابلاغی وزارت بهداشت، به مدت یک سال در تعهد سازمان‌های بیمه‌گر پایه قرار گرفت.

وی ضمن قدردانی از تلاش ‌های دکتر محمود خدادوست در زمان مدیریت بر دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، به نتیجه رسیدن این امر مهم را نقطه عطف مهمی در روند توسعه طب ايرانی دانست و افزود: این اقدام، در راستای اجرایی شدن بند ۱۲ سیاست ‌های کلی نظام سلامت ابلاغ ‌شده از سوی مقام معظم رهبری که بر توسعه و نهادینه کردن طب سنتی ایرانی تاکید دارد، انجام می‌ شود.

معاون توسعه سلامت دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت تاکید کرد: کلید نهادینه کردن طب ایرانی، ادغام خدمات استاندارد این مکتب غنی درمانی در نظام سلامت کشور است و بیمه شدن خدمات، یکی از شاخص‌ های ادغام از دیدگاه سازمان جهانی بهداشت به شمار می‌ رود.

وی افزود: با این مصوبه، ویزیت بیماران توسط متخصصان طب ایرانی، تحت پوشش بیمه قرار می‌ گیرد و تداوم این پوشش بیمه‌ ای بعد از یک سال، منوط به مطالعه هزینه اثربخشی خدمت مورد نظر است.

دکتر حسینی یکتا از در دستورکار قرار گرفتن تدوین بسته خدمات و حدود اختیارات متخصصان طب ایرانی بر اساس راهنماهای بالینی ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد و گفت: اجرای مصوبه پوشش بیمه‌ ای ویزیت متخصصان طب ایرانی، منوط به تدوین بسته خدمات و تعیین حدود اختیارات آنان است که توسط معاونت درمان و با همکاری سازمان غذا و دارو و متخصصان طب ایرانی، آماده و تا 30 آبان ماه ابلاغ می‌ شود.

معاون توسعه سلامت دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، تصویب پوشش بیمه‌ ای ویزیت متخصصان طب سنتی را دستاوردی بزرگ و ارزشمند برای توسعه و نهادینه کردن طب ایرانی دانست و افزود: این مصوبه سبب می‌ شود که خدمت صحیح و استاندارد، با سهولت بیشتری در اختیار مردم قرار گرفته و عموم جامعه بتوانند از مشاوره تخصصی در حوزه طب ایرانی و آموزه‌های این مکتب غنی طبی، بهره‌مند شوند.

وی اظهار امیدواری کرد: این دستاورد، آغازی برای تسریع روند ادغام خدمات طب سنتی در سطوح ۲ و ۳ نظام سلامت است که با نظر مثبتی که معاون درمان وزارت بهداشت به این موضوع دارند، به سرعت انجام خواهد شد.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.