مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

ارائه خدمات طب سنتی به بیش از ۲۰ هزار زائر اربعین

001.jpg

دکتر محمودرضا فقیهی، معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت، با اشاره به فعالیت سه پایگاه طب سنتی مرکز پزشکی حج و زیارت در سه نقطه شهر کربلا، از ارائه خدمات طب سنتی در این پایگاه‌ها به بیش از ۲۰ هزار زائر اربعین خبر داد.

 

وی افزود: تیم‌های طب سنتی مستقر در کربلا از ۱۷ مهرماه، در راستای خدمت‌رسانی به زائران پیاده‌روی اربعین حسینی با ۴۳ نفر نیروی اعزامی شامل پزشک، امدادگر و ماساژور خانم و آقا و در دو شاهراه اصلی پیاده‌روی شهر کربلا در دو پایگاه دائم پارک متنزه الحسین(ع)، درمانگاه ملاک السیاحی و یک پایگاه موقت در خیابان العباس، عمود ۱۴۰۳ مستقر شده‌اند.

وی افزود: در این پایگاه‌ها خدماتی مانند ماساژ درمانی، رگ‌گیری، جااندازی دررفتگی‌ها، بادکش، پانسمان، شرینک و همچنین دارودرمانی که علاوه بر خدمات تخصصی طب سنتی در بیماری‌های اسکلتی عضلانی، درمان بیماری‌های حاد گوارشی و تنفسی ارائه می‌شود.

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت بیان کرد: از ابتدای شروع به کار پایگاه‌ها که با حضور متخصصان و اساتید مجرب دانشگاهی در این رشته راه‌اندازی شده، شاهد استقبال بی نظیر زائران اباعبدالله الحسین(ع) فارغ از نژاد، زبان، گویش و کشور‌های مختلف بوده‌ایم و امیدواریم به لطف الهی این خدمات به بهترین وجه ممکن به زائران، عاشقان و مشتاقان حریم قدسی سقا و سید و سالار شهیدان ارائه شود.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.