مشاهده ی مثبت سلامتی

راهکارهای طب سنتی برای پیشگیری از بلوغ زودرس

019.jpg

دکتر سیدمهدی میرغضنفری متخصص فیزیولوژی در ارتباط با راهکارهای طب سنتی جهت پیشگیری از بلوغ زودرس در کودکان و نوجوانان،‌اظهار داشت: اکثر بیماری‌ها در طب سنتی راهکار پیشگیرانه دارند که بلوغ زودرس نیز از جمله این موارد است.

 

وی با اشاره به اینکه متأسفانه امروزه بلوغ دختران و پسران از لحاظ جنسی بسیار زودتر شده، گفت: سبک زندگی ناسالم سبب بروز اختلالات جسمی و روحی از جمله اختلال در بلوغ می‌شود بنابر این توجه به اصول ضروری سلامتی از جمله خوردنی و نوشیدنی‌های سالم، تحرک، استراحت به موقع، دفع موادسمی از بدن، خواب به موقع و مناسب و هوای سالم در پیشگیری از بلوغ زودرس حائز اهمیت است.

 

این پژوهشگر طب سنتی با اشاره به اینکه امروزه مزاج‌های افراد به صورت غیرطبیعی به صورت گرم شدن بیشتر سوق یافته است گفت:‌کم‌خوابی و پرخوابی سبب ایجاد استرس و اضطراب در افراد و بیشتر شدن حرارت بدن و مزاج گرم در بدن می‌شود همچنین خوردن غذاهای خیلی تند و شیرین و مصرف افزودنی‌ها سبب گرم شدن مزاج شده است.

 

میرغضنفری تأکید کرد: عوامل محرک محیطی مانند موسیقی و رنگ‌های خیلی تند بر مغز اثر گذاشته و امروزه بسیاری از تصاویر که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند بر ذهن کودک و نوجوان تأثیرگذار بوده و بلوغ آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد بنابر این والدین باید نسبت به همه این مسائل هوشیار باشند و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

 

وی خاطرنشان کرد: البته نداشتن سبک زندگی سالم و محرک‌های در شبکه‌های اجتماعی نه تنها در کودکان و نوجوانان بلکه در بزرگسالان بالغ نیز تأثیرگذار بوده و اختلالات جنسی و روانی را در آنها به همراه دارد. اختلالات خواب نیز در این زمینه مستثنی نبوده و افراد باید بهداشت خواب خود را به خوبی رعایت کنند.

 

 

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.