مشاهده ی اخبار انجمن

ارائه خدمات طب سنتی به زوار در کربلای معلا

016.jpg

معاون توسعه سلامت اداره کل طب ایرانی وزارت بهداشت از برپایی پایگاهی برای ارائه خدمات طب سنتی به زائران کربلا در ایام اربعین خبر داد.

 

دکتر نفیسه حسینی یکتا در گفتگو با برنامه خانه مهر رادیو معارف گفت: به منظور کمک‌رسانی به زائران پیاده امام حسین (علیه السلام) برای نخستین بار پایگاهی زیر نظر مرکز پزشکی حج سازمان هلال احمر در کربلای معلا بر پا شده است.

 

 

وی افزود: این پایگاه در ورودی شهر کربلا در « متنزه الحسین» بر پا شده است و هم اکنون گروهی شامل متخصصان طب سنتی ایرانی و ماساژورهایی که دوره های لازم را گذرانده اند، در آن مشغول خدمت هستند.

 

 

نایب رئیس انجمن علمی طب سنتي ايران خاطرنشان کرد: این انجمن تلاش می‌کند با راه اندازی این پایگاه و با کمک متخصصین طب سنتی، به درمان مشکلات شایعی که برای زائران پیش می آید کمک کند.

وی درباره دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه گفت: بروشور آموزشی «سفر عشق» با هدف آموزش تدابیر طب سنتی به زائران برای برطرف کردن مشکلاتی که در مسیر پیاده‌روی ایجاد می‌شود، تنظیم شده است و توصیه می‌کنیم زائران پیش از سفر، این بروشور را از سایت WWW.itma.ir دریافت و مطالعه کنند.

 

 

دکتر حسینی یکتا از همکاری انجمن علمي طب سنتی ایران با بنیاد کرامت آستان قدس رضوی در تهیه بسته‌های همراه خبر داد و گفت: در این بسته‌ها، گیاهان دارویی و داروهای گیاهی مناسب برای درمان برخی مشکلات شایع در مسیر پیاده‌روی اربعین مانند «دردهای عضلانی»،  «سرماخوردگی»،  «تاول زدگی» و ... قرار داده شده است، که زائران با استفاده از این بسته‌ها می‌توانند در همان مرحله اول مشکل خود را حل کنند و در صورت حاد بودن مشکل، به مراکز درمانی مراجعه کنند.

 

 

  به گفته نایب رئیس انجمن علمی طب سنتي ايران ،این بسته‌های دارویی همراه، در مرز مهران به زوار ارائه می‌شود.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.