مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

تولید داروی مهار خونریزی توسط پژوهشگران مشهدی

11.jpg

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، داروی هموستاز در نخستین جشنواره طب ایرانی عنوان برگزیده در حوزهتولید داروی مهار خونریزی توسط پژوهشگران مشهدی ثبت اختراعات را کسب کرد.

 

دانشیار گروه داخلی گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این دارو به همت جمعی از اعضای هیات علمی گروه طب سنتی و گوارش این دانشگاه از یک ماده طبیعی ساخته شده و پس از طی مراحل تحقیقات آزمایشگاهی، بالینی و تایید سازمان غذا و دارو با نام ' هموستاز' به تولید انبوه رسیده است.

 

دکتر موسی الرضا حسینی افزود: این دارو به شکل پودر و در خونریزیهای گوارشی و دیگر موارد مورد نیاز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

وی ادامه داد: طی آندوسکوپی پس از مشخص شدن محل خونریزی دستگاه گوارش بیماران، پودر هموستاز با حلال آن حل شده و از طریق کاتر آندوسکوپی که در دو میلیمتری از محل خونریزی قرار می گیرد به آهستگی بر روی محل خونریزی ریخته می شود. پس از استفاده از دارو طی پنج تا 40ثانیه خونریزی بطور کامل قطع می شود.

 

این پزشک متخصص گفت: داروی هموستاز در مهار خونریزی های جراحی از جمله سزارین و یا زخم های پوستی نیز کاربرد دارد.

 

خونریزی های گوارشی یکی از شایعترین علل مراجعه بیماران به پزشکان متخصص گوارش به شمار می رود و تولید این دارو نقش موثری در کاهش هزینه های درمان دارد.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.