مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

حمایت سازمان‌های بیمه‌گر از طب سنتی ایرانی، به توسعه آن کمک می‌کند

757.jpg

مشاور وزیر و سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، حمایت سازمان‌های بیمه‌گر از خدمات طب سنتی ایرانی را در تسهیل دسترسی مردم به خدمات این مکتب غنی طبی و توسعه قانونمند آن موثر دانست.

 

ببه گزارش روابط‌عمومی دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، دکتر محمود خدادوست، مشاور وزیر و سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه اساس تشخیص در طب سنتی ایرانی، معاینه، تعیین مزاج و بررسی علایم بالینی است، گفت: این مکتب غنی طبی که متکی بر دانش بومی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی است، رویکرد آموزشی و اصلاح سبک زندگی دارد و وابسته به تجهیزات پزشکی و تکنولوژی خاصی نیست.

 

وی افزود: از آنجایی که داروهای مورد استفاده در طب سنتی ایرانی نیز منشا گیاهی دارند و کشور ما خواستگاه گونه‌های متنوع گیاهان دارویی است، حمایت از خدمات طب سنتی ایرانی، عمدتا باری بر سازمان‌های بیمه‌گر تحمیل نمی‌کند.

 

مشاور وزیر بهداشت با اشاره به تهیه بسته خدمتی در کشورهایی مانند تایلند و ژاپن برای تحت پوشش بیمه بردن خدمات طب سنتی شامل معاینه و تعیین مزاج که می‌تواند الگویی برای کشور ما باشد، تاکید کرد: این اقدام هم به نفع سازمان‌های بیمه‌گر است و هم با تسهیل دسترسی مردم به این خدمات، به توسعه طب سنتی ایرانی قانونمند و منطقی کمک می‌کند.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.