مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

حفظ و ارتقای سلامت مهم‌ترین هدف بنیاد طب ایرانی است

729.jpg

دکتر محمد رضا شمس اردکانی رییس بنیاد غیردولتی طب ایرانی، در نشست خبری تشکیل بنیاد غیردولتی طب ایرانی گفت: در تمام جهان طب ایرانی به عنوان یک مکتب عرصه سلامت مورد استفاده قرار گرفته است و بسیاری از کشورها از علم دانشمندان ما استفاده کرده‌اند.

 

وی ادامه داد: بنیاد طب ایرانی قرار است برای مجموعه‌های دانشگاهی و مردم به عنوان یک چتر سلامت و یک پل در عرصه بین‌المللی در بین کشورهای مختلف شناخته شود که حفظ و ارتقای سلامت مهم‌ترین هدف این بنیاد خواهد بود.

 

شمس اردکانی با بیان اینکه امروز دنیا آزاد در انتخاب شیوه درمان است گفت: ما باید به روشی در سلامت برسیم که مورد وثوق مردم بوده و آن را توسعه دهیم. وقتی رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند تشکیل دانشکده طب سنتی برای من یک مژده است ما باید تمامی سعی خود را بکنیم که طب ایرانی را توسعه داده و در این راستا بنیاد طب ایرانی نیز که از امروز فعالیت خود را آغاز می‌کند در این راستا گام برمی‌دارد.

 

رییس بنیاد غیردولتی طب ایرانی در ادامه افزود: قوانین مشخصی برای این موضوع وجود دارد و چنانچه این قوانین وظیفه خود را انجام ندهند باید نهادهای نظارتی ورود پیدا کرده و از این سوء استفاد‌ها پیشگیری کنند.

 

وی افزود: این بنیاد سعی دارد به صورت فراگیر تمامی کسانی که مجاز به فعالیت در این حوزه هستند را جمع کرده و یک ظرفیت سازی در حوزه‌های مورد نیاز مردم انجام دهند. این بدان معنی نیست که ما به عنوان یک نهاد قانون گذار عمل کنیم آنچه مهم است این است که در این حوزه کارهای تحقیقاتی انجام شود و با توجه به تبادل اطلاعات و تجارب آکادمیک در حوزه ایرانی به سمت همگرایی فعالان این حوزه پیش برویم.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.