مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

چهارمین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی آبان‌ماه برگزار می‌شود

001 - Copy.jpg

دکتر محمدحسن عصاره دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی بیان کرد: در چهارمین دوره از جشنواره گیاهان دارویی در نظر داریم چهار بخش از «جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی» پررنگ‌تر از پیش باشد. نخستین حوزه قابل‌توجه در چهارمین دوره این نمایشگاه، بخش «دانش‌آموزی» است.

 

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی افزود: در سال ۹۶ آموزش‌وپرورش یک قطب دانش‌آموزی که مرکز آن در استان مرکزی است تشکیل داده است. این مرکز فعالیت‌های قابل‌توجهی صورت داده است.

 

وی ادامه داد: امیدواریم بین هزار تا دو هزار طرح دانش‌آموزی را از پژوهش سرا‌های مختلف دریافت کرده و از میان آن‌ها حدود ۲۰۰ طرح انتخاب کنیم. به این طریق جشنواره‌ای دانش آموزی داشته باشیم.

 

به گفته عصاره بعد از اقداماتی زیرساختی در این حوزه در کشور، وقت آن رسیده رقابت‌های دانش‌آموزی در این حوزه، از نظر فرهنگ‌سازی، ترویج مفاهیم، کشفیات این حوزه، اقدامات علمی در زمینه گیاهان دارویی و ... را در موضوعات در دروس دانش آموزی به خصوص در درس‌های زیست‌شناسی و شیمی و ... دانش آموزان فعال کنیم.

 

وی دومین بخش چهارمین دوره «جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی» را بخش «فن بازار» عنوان کرد و گفت: پارک فناوری پردیس مدتی است که به صورت حرفه‌ای فن بازار‌های تخصصی را برگزار می‌کند. در این فن بازار‌ها کارگزاران فنی، مالی و تجاری حضور دارند. امیدواریم به واسطه این فن بازار قرارداد‌های زیادی منعقد شود.

 

عصاره چهارمین بخش قابل توجه در چهارمین دوره از این جشنواره را «سلامت‌کده» دانست و گفت: این بخش به منظور فرهنگ‌سازی و آشنایی مردم با این فرهنگ و متد و همچنین آشنایی با مالکیت طب ایرانی برپا خواهد شد.

 

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی در نظر داریم چهارمین دوره «جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی» را مانند سه دوره گذشته که از نظر علمی، فرهنگی، آشنایی، تشویق سرمایه‌گذاری و ... بسیار تأثیر گذار بوده است، برگزار کنیم.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.