مشاهده ی مثبت سلامتی

دمنوش‌هایی که لاغر نمی‌کنند

001 - Copy.jpg

زهرا عبداللهی ــ مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اظهار داشت: متأسفانه شاهدیم که تبلیغات فریبنده‌ای برای مصرف دمنوش‌های گیاهی می‌شود و به مردم گفته می‌شود که در صورت مصرف یک نوع دمنوش در عرض یک هفته، می‌توانید 10کیلوگرم وزن خود را کاهش دهید.

 

عبداللهی بیان داشت: تبلیغات فریبنده و کاهش وزن افراد در طول یک هفته، به هیچ عنوان واقعیت ندارد البته دمنوش‌ها ممکن است به افزایش متابولیسم بدن کمک کنند اما به‌تنهایی برای کاهش وزن، کافی نیست.

 

وی تصریح کرد: مردم برای کاهش وزن، حتماً باید به رژیم غذایی خود توجه و کالری دریافتی را محدود کنند.

 

به گزارش وبدا عبداللهی ضمن تأکید بر اهمیت افزایش تحرک بدنی در کاهش وزن، گفت: کنار رعایت رژیم غذایی و کاهش کالری دریافتی، انجام 30 تا 40 دقیقه ورزش روزانه، کمک زیادی به کاهش وزن می‌کند و افراد اگر تغذیه و ورزش را رعایت کنند ممکن است مصرف دمنوش نیز به افزایش متابولیسم بدنشان کمک کند.

 

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت تصریح کرد: تبلیغات فریبنده برخی دمنوش‌ها، باعث فریب مردم می‌شود و اگر شرکت‌ها می‌خواهند محصولات خود را تبلیغ کنند می‌توانند به مردم اعلام کنند که کنار مصرف این دمنوش‌ها و با راهنمایی‌های مشاور تغذیه و انجام تحرک بدنی، می‌توانید وزن خود را کاهش دهید.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.