مشاهده ی مثبت سلامتی

خواب مناسب به دفع سریع‌تر سموم از بدن کمک می‌کند

004.jpg

یک متخصص طب ایرانی گفت: خواب به دو رکن اساسی سلامتی یعنی هضم درست و دفع کامل فضولات کمک می‌کند و از این لحاظ می‌بینیم که خواب نقش مهمی در ایجاد سلامتی ایفا می‌کند؛ خواب صحیح و مناسب به دفع سریع‌تر و کامل‌تر سموم از بدن کمک می‌کند.

 

دکتر محمد انصاری‌پور درباره خواب اظهار کرد: از دیدگاه حکما برای دفع فضولات از بدن مقدماتی لازم است مثلاً موادی که رقیق هستند باید غلیظ‌تر شوند و مواد غلیظ نیز باید رقیق شوند تا قوام معتدلی به خود بگیرند، به این فعالیت‌ها در بدن "نضج فضولات" گفته می‌شود.

 

وی افزود: یکی از بهترین اوقات که نضج در بدن اتفاق می‌افتد, هنگام خواب است یعنی خواب صحیح و مناسب به دفع سریع‌تر و کامل‌تر سموم از بدن کمک می‌کند.

 

این متخصص طب ایرانی تصریح کرد: می‌توان نتیجه گرفت که خواب به دو رکن اساسی سلامتی یعنی هضم درست و دفع کامل فضولات کمک می‌کند و از این لحاظ می‌بینیم که خواب نقش مهمی در ایجاد سلامتی ایفا می‌کند و نداشتن خواب درست سبب بیماری می‌شود.

 

دکتر انصاری‌پور خاطرنشان کرد: بعد از یک پیاده‌روی طولانی یا فعالیت ممتد، احساس ضعف می‌کنید بدون اینکه گرسنه باشید، در افواه عمومی در این گونه موارد می‌گویند که "دیگر جان به تنم نیست", این تعبیر جان همان روح پزشکی است که از جنس ماده است و به‌تعبیر امروزی می‌توان آن را حامل انرژی یا قوی در بدن در نظر گرفت در حالت بیداری و فعالیت، روح و قوی کاهش می‌یابند اما در خواب با کم شدن مصرف انرژی در بدن و بهبود هضم غذا که منجر به تولید خلط صالح می‌شود, روح و قوی نیز در بدن تقویت و جبران می‌شود.

 

وی یادآور شد: تولید اخلاط نیکو منجر به ترمیم رطوبات بدن و جلوگیری از خشکی بدن خواهد شد, به‌طور کلی ماحصل این موارد ایجاد سوخت‌و‌ساز درست در بدن خواهد بود و با بهبود فعالیت‌های شیمیایی و دفع سموم از بدن، سلول‌ها سریع‌تر ترمیم می‌شود و به‌خوبی تغذیه خواهند شد؛ بر این اساس می‌بینیم که خواب نقش بسیار مهمی در سلامتی دارد.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.