مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

افزایش کیفیت آموزش طب ایرانی با بازنگری‌ برنامه‌های آموزشی

ششش.jpg

رئیس انجمن طب سنتی ایران گفت: حاصل کار پژوهش و تحقیقاتی که طب سال‌های اخیر در دانشکده‌های طب ایرانی انجام گرفت در خصوص این علم بسیار قابل توجه است در واقع این نتایج تأکید می‌کند که افزایش کیفیت آموزش طب ایرانی باید با بازنگری‌ کریکلوم‌های آموزشی یا برنامه‌های آموزشی و توجه به مقاطع PH.D و دستیاری صورت بگیرد.

 

دکتر حسینی یکتا رئیس انجمن طب سنتی ایران در همایش دانشجویان و دانش‌آموختگان داروسازی و طب ایرانی و تاریخ پزشکی که امروز در دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد درباره دغدغه‌های دانشجویان و اساتید این عرصه اشاره کرد و گفت: لازم است طب ایرانی ارزان و با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار بگیرد و برای این کار باید خدمات دارویی طب سنتی ایرانی تحت پوشش مراکز بیمه قرار بگیرد.

 

رئیس انجمن طب سنتی ایران بر گسترش شیادی از طب سنتی ایرانی در جامعه انتقاد کرد و گفت: متأسفانه گسترش کمی غیرمتناسب متخصصان طب ایرانی موجب شیادی عده‌ای از این علم شده و بستر شکل‌گیری جریان‌های انحرافی را ایجاد کرده است، بنابراین لازم است ساماندهی اساسی در این عرصه اتفاق بیفتد.

 

دکتر حسینی یکتا در پایان بر استفاده از ظرفیت طب ایرانی در طرح تحول نظام سلامت تأکید کرد و افزود: متأسفانه در حال حاضر طب سنتی ایرانی در طرح تحول سلامت مغفول مانده است در حالی که می‌توان از این طب در کنار طب مدرن برای اصلاح سبک زندگی در جامعه استفاده کرد. اگرچه در حوزه آموزش قرار دادن دو واحد طب سنتی در کریکلوم آموزشی دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی اقدامی موثر بود اما لازم است در حوزه درمان نیز توجه لازم در این عرصه صورت بگیرد.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.