مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

آیت‌الله اعرافی: مباحث "طب سنتی" نیازمند تعامل بیشتر حوزه و دانشگاه است

590.jpg

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: مباحث طب اسلامی و سنتی مرتبط با مباحث مختلف دینی بوده که نیازمند تعامل بیشتر حوزه و دانشگاه در این زمینه هستیم.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در دیدار برخی از مسئولان وزارت بهداشت، با اشاره به اهمیت مباحث طب سنتی و اسلامی اظهار داشت: مباحث طب اسلامی و سنتی مرتبط با مباحث مختلف دینی بوده که نیازمند تعامل بیشتر حوزه و دانشگاه در این زمینه هستیم.

 

وی بابیان اینکه حوزه می‌تواند در تدوین نظام اخلاق و پزشکی، فقه سلامت، موضوع شناسی در عرصه سلامت و دین،فلسفه سلامت در دین و بهداشت روانی و معنوی نقش مهمی داشته باشد، افزود: این موارد باید در نظام جامع حوزه دیده شود و ماهم به دنبال به اجرا درآوردن آن هستیم.

 

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور ادامه داد: اگر علوم آزمایشی و تحقیقاتی به این نتیجه رسیده که باید واکسنی زده شود و اگر کسی به اسم طب سنتی یا طب اسلامی چیزی غیرازآن بگوید حرام مرتکب شده است.

 

وی با تأکید بر اینکه باید کارگروه مشترکی برای ایده پردازی و سوژه یابی ایجاد شود، ابراز کرد: حوزه باید در این زمینه پیشگام بوده و در کنار ایجاد کارگروه‌های علمی فتاوای این بخش را نیز استخراج و عرضه کند.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اهمیت اصلاح امور با توجه به مباحث و فضاهای قانونی عنوان کرد: این فضاها تکمیل‌کننده چرخه اصلاح امور به شمار می‌آید.

 

وی بابیان اینکه در دوره جدید مدیریت حوزه به دنبال تحولات اساسی در حوزه هستیم، تصریح کرد: 530 اولویت و کار ویژه برای معاونت‌های حوزه تدوین‌شده است تا بتوان شاهد ارتقا و تحول در عرصه‌های مختلف حوزه بود.

 

امام‌جمعه قم یادآور شد: 600 درس خارج در حوزه تشکیل می‌شود که در تلاشیم این دروس با توجه به نیازهای کلان در عرصه‌های مختلف پاسخگوی مسائل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی باشد.

 

وی اظهار داشت: حوزه علمیه، فعالان قضایی در امور بهداشتی و وزارت بهداشت باید کارگروهی تشکیل داده تا رسالت‌های پیش رو بهتر تنظیم شود و مصوبات آن به شورای عالی حوزه برای بررسی بزرگان حوزه ارسال شود.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.