مشاهده ی مثبت سلامتی

«شادی و فرح» درمانی بسیار مفید و مشترک برای تمام بیماری‌ها

08.jpeg

متخصصطب سنتی ایران گفت: بوعلی سینا «نشاط و فرح» را از جمله درمان‌های بسیار خوب و مشترک برای همه بیماری‌ها می‌داند.

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ دکتر محمد انصاری‌پور درباره نقش غم و اندوه بر سلامتی اظهار کرد: غم با کُندی واکنش‌ها و تنبلی اعضاء باعث سردی مزاج بدن می‌شود.

 

نقش غم و غصه در بروز بیماری‌ها

 

وی افزود: امروزه ثابت شده که افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی که غم و غصه دارند, بهبودی کمتری دارند به‌عکس اگر شادمان باشند، سیر بهبودی آنها بیشتر است.

 

متخصص طب سنتی ایران تصریح کرد: جرجانی، از پزشکان نامی ایران، می‌گوید هرگاه انسان با زهر مسموم شود مدتی طول می‌کشد تا اثر آن بر بدن مشخص شود اما اثر شادی و غم و خشم آن‌قدر سریع است که بلافاصله پس از شنیدن خبر خوب یا بد یا ناملایم آثار آن در چهره و رفتار فرد مشخص می‌شود, این پیام در بیان اهمیت و نقش آثار روحی ــ روانی بر بدن است.

 

دکتر انصاری‌پور متذکر شد: بوعلی سینا نشاط و فرح را از جمله درمان‌های بسیار خوب و مشترک برای همه بیماری‌ها می‌داند همچنین دیدار با دوستان و افرادی که بیمار با آنها انس گرفته است و از دیدنشان خوشحال می‌شود, ملاقات بزرگان فامیل یا محله اعم از بزرگان معنوی و معتمدین محل نیز به بهبودی بیمار کمک می‌کند.

 

سیکل مثبت شادی و سلامت

 

وی یادآور شد: شادی و نشاط تولید خلط دم یا خون را در بدن زیاد می‌کند و از طرفی خلط دَم خود نشاط‌آور است پس یک حلقه مثبت از شادی و تولید خون در بدن خواهیم داشت که سلامتی را به ارمغان می‌آورد, باید توجه داشت که شادی‌های عمیق و درونی یعنی سرور, بیشترین تأثیر را دارند.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.