مشاهده ی اخبار انجمن

رونمایی از فلش کارت های طب سنتی با نام «حکیم یار»

71
مجموعه فلش‌كارت‌هاي آموزشي «حكيم يار» براي گروه سني كودكان 5 تا 11 سال در مورخ 94/5/6 با حضور معاون طب سنتي و اعضاي انجمن علمي طب سنتي ايران رونمايي شد.

مجموعه فلش‌كارت‌هاي آموزشي «حكيم يار» براي گروه سني كودكان 5 تا 11 سال در مورخ 94/5/6 با حضور معاون طب سنتي و اعضاي انجمن علمي طب سنتي ايران رونمايي شد.

دكتر محمود خدادوست در حاشيه برگزاري اين مراسم در گفت و گو با خبرنگار وب‌دا گفت: بيشترين پيام طب سنتي ايراني، حفظ تندرستي و اصلاح سبك زندگي است و امروزه بار بيماري‌هاي مزمن در كشور بسيار قابل توجه است و طبق اعلام سازمان جهاني بهداشت مهمترين علت بسياري از مشكلات بيماري‌هاي مزمن و غيرواگير، سبك زندگي نادرست است.

دكتر خدادوست با بيان اين كه در پيام‌هاي طب‌سنتي ايرانی، اصلاح سبك زندگي در اولويت برنامه‌هاي طب ايراني است، گفت: امروز با همكاري انجمن علمي طب سنتي ايران از مجموعه‌هايي كه در اصلاح سبك زندگي كمك كننده خواهد بود رونمايي شد.

وي با بيان اين كه بايد آموزش سبك صحیح زندگي را از سنين پايين شروع كنيم، گفت: مجموع فلش‌كارت‌هاي آموزشي «حكيم يار» به زبان ساده سبک زندگي سالم را براساس آموزه‌هاي طب سنتي ايران و آموزه‌هاي اسلامي ترويج مي‌دهد.

معاون طب سنتي اظهار اميدواري كرد با گنجاندن اين آموزش‌ها در سيستم شبكه های بهداشتي درماني  كشور ، آموزش‌هاي بلوك‌هاي بهورزي و نیز در كتاب‌هاي مدارس بتوانيم به اصلاح سبك زندگي مردم براساس آموزه‌هاي طب ايراني و اسلامي كمك نماييم.

مدیر آموزش انجمن علمی طب سنتی گفت: آموزه های طب سنتی ریشه در باورهای فرهنگی مردم دارد و می­تواند در پیشگیری از بیماری­های غیرواگیر بسیار موثر باشد.

به گزارش وب­ دا، دکتر مریم ایرانزاد با بیان این که در حال حاضر بیماری­های غیر واگیر یکی از علل مهم مرگ و میر در کشور محسوب می شود، گفت: حدود  70 درصد مرگ ومیر به دلیل بیماری­های غیرواگیر است و رونمایی اخیر سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری­های غیر واگیر توسط وزارت بهداشت نیز به دلیل اهمیت این موضوع بوده است.

 وی با بیان اینکه آموزه های طب سنتی ایران در دسترس و قابل انجام بوده و ریشه درباورهای فرهنگی مردم ایران دارد، تاکید کرد: آموزه های طب سنتی می تواند در پیشگیری از بیماری­های غیرواگیر بسیار موثر باشد.

دکتر ایرانزاد تغذیه و رفتارهای تغذیه ای که از عوامل مهم ابتلا به بیماریهای غیرواگیر هستند را از جمله آموزه هایی عنوان کرد که در کتب و منابع طب سنتی به طور فراوان بر روی آنها تاکید شده است.

 وی خاطر نشان کرد: با توجه به این که رفتارهای تغذیه ای از تجارب دوران کودکی شکل می گیرد، تصمیم گرفتیم بر اساس آموزه های طب سنتی ایران، پیام هایی را برای اصلاح رفتارهای تغذیه ای در قالب فلش کارت­هایی جذاب برای گروه سنی کودک طراحی کنیم.

وی افزود: مجموعه فلش کارت­های «حکیم یار» برای کودکان گروه سنی 5 سال تا 11 سال قابل استفاده بود و به صورت شخصیت­های کارتونی و جذاب طراحی شده است.

مدیر آموزش انجمن علمی طب سنتی ایران گفت: مجموعه فلش کارت­های آموزشی «حکیم یار» از محصولات فرهنگی انجمن علمی طب سنتی است و با همکاری چند تن از متخصصین طب سنتی; آقای دکتر سروش زاده و خانم دکتر معینی طراحی و تولید شده است.

وی گفت: امسال برای گروه کودک و نوجوان برنامه های آموزشی خاصی در نظر داریم و از محصولات فرهنگی انجمن علمی طب سنتی برای آموزش گروه کودک و نوجوان استفاده خواهیم کرد.

دکترایرانزاد در پایان یادآور شد: امسال 20 پیام اصلی بر اساس آموزه های طب سنتی طراحی کردیم در غرفه طب سنتی وزارت بهداشت در نمایشگاه بین المللی قرآن به نمایش گذاشتیم که مورد استقبال خوب بازدید کنندگان قرار گرفت.

گفتنی­ است امسال غرفه طب سنتی وزارت بهداشت در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به عنوان غرفه برتر معرفی شده بود.

منبع خبر: وب دا 

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.