مشاهده ی همایش ها و کنگره ها

ششمین کنگره ملی «گیاهان دارویی» برگزار می‌شود

204.jpg

ششمین کنگره ملی گیاهان دارویی با مشارکت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی‌وفناوری ریاست جمهوری 19 و 20 اردیبهشت‌ماه 1396 در تهران برگزار می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، محورهای اصلی این کنگره که توسط شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی و با همکاری سازمان‌ها و مؤسسات مرتبط برگزار می‌شود، در چهار زمینه «علوم پایه»، «کشاورزی و منابع طبیعی»، «داروسازی، پزشکی و دامپزشکی»، «صنعت و اقتصاد» تقسیم شده است.

 

در علوم پایه رشته‌های گیاه‌شناسی، فیتوشیمی، بیوشیمی، ژنتیک، اثرات بیولوژیک و بیوتکنولوژی و در داروسازی، پزشکی و دامپزشکی حوزه‌های طب سنتی، اثرات فارماکولوژیک، اثرات بالینی و فرمولاسیون و کنترل مطرح هستند.

 

در کشاورزی و منابع طبیعی اکولوژی، فیزیولوژی گیاهی، اهلی کردن و اصلاح، بیوتکنولوژی، کشت و زراعت، فرآوری اولیه پس از برداشت، مکانیزاسیون و فناوری برتر مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 

در صنعت و اقتصاد نیز موضوعات مورد بررسی مربوط به بازرگانی گیاهان دارویی و فرآورده‌های آنها، تولید فرآورده‌های گیاهان دارویی، نوآوری در تولید محصولات راهبردی، نظام کیفی و تولید محصولات با کیفیت و انتقال فناوری و تولید محصولات گیاهی مطرح است.

 

دوره‌های پیشین به ترتیب در کیش، دانشگاه شهید بهشتی تهران، دانشگاه فردوسی مشهد، سالن همایش‌های رازی تهران، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شده است.

 

اعضای کمیته‌های این کنگره را اساتید دانشگاه، اعضای شورای ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و نمایندگانی از سازمان‌های مرتبط تشکیل می‌دهند.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.