مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

دیدار هیات پزشکی قانونی و مرکز تحقیقات طب سنتی جمهوری اسلامی ایران از ایرلند

277.jpg

لندن - ایرنا - هیات چهار نفره پزشکی قانونی و طب سنتی جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی دکتر عبدالرزاق برزگر قائم مقام سازمان پزشکی قانونی با هدف بحث و تبادل تجربه و آشنائی با سیستم و نظام پزشکی قانونی و طب سنتی از کشور ایرلند دیدار کرد.

به گزارش ایرنا، هیات ایرانی در طول سه روز اقامت کاری شان در شهر دوبلین با مراکز علمی - تحقیقاتی و اجرایی مختلف این کشور از جمله دانشکده علوم پزشکی قانونی و مطالعات حوادث جاده ای دانشگاه دوبلین، لابراتوار پزشکی قانونی ایرلند، مرکز علوم درمانی سنتی، آزمایشگاه مرکزی سم شناسی ایرلند و دانشکده علوم پزشکی سنتی دیدار و با مسئولین و محقیقن این مراکز جلسات بحث و تبادل نظر و تجربه برگزار کردند. 

همکاری متخصصین در تبادل تجربیات علمی مخصوصا در حوزه های فنی پزشکی قانونی و پاتولوژی، شواهد جرائم، روش های جمع آوری و نگهداری نمونه، شناسائی سموم، آزمایش های دی ان ای، مواد مخدر و روانگردان های جدید، از جمله مهمترین محورهای گفت وگو با طرف های ایرلندی بود.

با توجه به فعالیت های گسترده باندهای مواد مخدر و کثرت روش ها و فرمول های ساخت روانگردان های جدید، طرف ایرلندی از گسترش همکاریها با ایران برای شناسائی و مطالعات سم شناسی که سالانه عامل مرگ بسیاری هستند استقبال کرد. 

مرکز مطالعات پزشکی قانونی دانشگاه دوبلین از جمله مراکز معتبر و صاحب نام بین المللی است که در آن از مدرن ترین روش های تشخیص سموم استفاده می شود. 

هیات پزشکی قانونی کشورمان همچنین ضمن بازدید از این مرکز دیدارهای تخصصی هم با محققین و کارشناسان به عمل آورد. 

این هیات همچنین از مراکز آزمایشگاهی، لابراتوارهای جرم شناسی، مرکز سموم، بانک های اطلاعاتی و آزمایشگاه های 'دی ان ای' و آزمایشگاه نمونه های بیولوژیکی ایرلند بازدید به عمل آورده و با فرآیندهای کار بر نمونه های مختلف آشنا شدند.

گسترش همکاری های متخصصین دو کشور در مجامع بین المللی پزشکی قانونی و حضور فعال تر در اجتماعات علمی و نشریات تخصصی متقابل از جمله توافقاتی بود که دراین زمینه بین دو طرف به عمل آمد. 

هیات مرکز تحقیقات طب سنتی کشورمان نیز به سرپرستی دکتر خدادوست علاوه بر حضور در دیدارها و بازدیدهای فوق به صورت جداگانه از کالج هولستیک و مرکز ارائه خدمات طب مکمل ایرلند دیدن و در خصوص تبادل تجربیات و آغاز همکاری های متنوع میان طرفین گفت وگو و تبادل نظر کردند.

هیات چهار نفره پزشکی قانونی و طب سنتی جمهوری اسلامی ایران روز جمعه به تهران باز می گردد.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.