مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

رشته طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان راه‌اندازی می‌شود

019.jpg

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در آینده‌ای نزدیک برای گسترش دانش طب سنتی، کلاس‌های آموزشی و جذب دانشجو در زمینه PHD طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان راه‌اندازی می‌شود.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، حسین اتحاد صبح امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه شورای راهبردی گیاهان دارویی از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در استان راه اندازی شده است اظهار داشت: این اقدام در راستای گسترش گیاهان دارویی در گیلان و پیشتاز شدن در این عرصه است.


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه مدیریت طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان از سوی وزارت بهداشت در اختیار این دانشگاه قرار داده شده است افزود: مدیریت طب سنتی اواخر سال گذشته به چارت مدیریتی دانشگاه اضافه شد.


اتحاد از راه اندازی رشته طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبرداد و تصریح کرد: در آینده‌ای نزدیک برای گسترش دانش طب سنتی، کلاس‌های آموزشی و جذب دانشجو در زمینه PHD طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان راه اندازی می‌شود.


وی با تاکید بر اینکه در سال‌های گذشته رشته طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی تعریف نشده بود خاطرنشان کرد: در حال حاضر افرادی که در پزشکی عمومی فارغ التحصیل می‌شوند می‌توانند در زمینه دکترای طب سنتی تحصیل کنند.


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان گیلان تنها یک پزشک متخصص طب سنتی و یک داروساز طب سنتی وجود دارد بیان داشت: بازدید و بررسی عملکرد و مراکز فعالیت کننده طب سنتی گیلان در دستور کار است.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.