مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

تسلیت معاون آموزشی وزارت بهداشت به مناسبت درگذشت دکتر محمدمهدی اصفهانی

166.jpg

بسم الله الرحمن الرحیم

 

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْ ءٌ

 

با کمال تأسف و با نهایت اندوه، جامعه پزشکی یکی از بزرگترین و با اخلاق ترین اساتید خود یعنی استاد وارسته جناب آقای دکتر محمد مهدی اصفهانی را در سالروز وفات حضرت زینب کبری از دست داد.  

استاد دکتر اصفهانی که از نامداران بی نام و نشان عرصه طب و از احیاگران طب سنتی ایرانی اسلامی در مسیر اصولی و درست در عصر حاضر بودند، در طول عمر گرانقدر خود، لحظه ای از امر مهم تربیت و آموزش پزشکان و دانشجویان غافل نبوده و از این مجرا، حق بزرگی به گردن جامعه پزشکی کشور دارند.

تألیفات و تقریرات ایشان و آمار گذشتگان در حیطه طب و داروسازی سنتی که با همت ایشان گردآوری گردیده است به عنوان بخشی از تراث طب سنتی ایران همواره مورد تأکید و استناد قرار گرفته و از این پس نیز محل رجوع دانشوران و اساتید این عرصه خواهد بود.

به عنوان کوچکترین گام در راستای اعزار این استاد ارجمند، بر ماست که زحمات بی شائبه او را بازگو نموده تا نسل جوان امروز، با تأسی به روش و منش آن بزرگمرد در راستای اعتلای اخلاق و دانش طب از کوششی فروگذار ننماید.

اینجانب ضایعه فقدان استاد عزیز جناب آقای دکتر اصفهانی را خدمت خانواده محترم ایشان و کلیه جامعه پزشکی تسلیت عرض نموده و علوم درجات ایشان را از خداوند بزرگ مسألت دارم.


 

دکتر باقر لاریجانی


معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.