مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

ارائه خدمات مشاوره و آموزش «طب ایرانی سنتی» به تهرانی‌ها

2222.jpg

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، زینب نصیری درخصوص طب سنتی و ماه مبارک رمضان اظهار داشت: روزه تمرینی است برای کم خوری و تغذیه صحیح و یکی از فواید مهم روزه‌داری پاکسازی بدن از مواد مضری است که موجب بیماری می‌شود؛ اما متأسفانه در عمل برای برخی از ما اتفاق‌های دیگری می‌افتد به‌طوری که در ماه مبارک، بیشتر می‌خوریم، بیشتر می‌نوشیم، بیشتر می‌خوابیم و اصول تغذیه را رعایت نمی‌کنیم، در نتیجه بعضی در پایان این ماه بیمارتر می‌شویم.

وی افزود: اداره کل سلامت شهرداری تهران به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان با مشارکت دفتر طب ایرانی سنتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور در حال ارائه خدمات طب سنتی در سطح مشاوره و آموزش است.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران از برپایی ایستگاه های خدمات مشاوره طب ایرانی سنتی خبر داد و گفت: این ایستگاه‌‌ها در قالب جشنواره رمضان در محل پیاده راه ها، بوستان ها و اماکن پر تردد خدمات مشاوره ای به شهروندان ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به خدمات آموزشی در این خصوص اعلام کرد: کارگاه های آموزش طب ایرانی سنتی نیز در محل سرای محلات و زیرساخت های هشت منطقه تهران شامل 1، 2، 4، 5، 6،14، 20 و 22 با حضور 80 پزشک و استاد مجرب حوزه طب ایرانی سنتی وزارت بهداشت در حال برگزاری است.

به گفته نصیری، این خدمات در راستای توجه به  اهمیت اصلاح سبک زندگی در جامعه به عنوان مهم‌ترین عامل حفظ تندرستی و پیشگیری از بروز بیماری‌های غیرواگیر و نهادینه کردن طب سنتی ایرانی به صورت قانونمند ارائه می‌شود.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.