مشاهده ی مثبت سلامتی

گياه شنگ مفيد براي درمان کوليت و بيماري التهابي روده

222222.jpg

گياه‌ شنگ تقويت کننده و محافظت کننده کبد در برابر سموم است
گياه "شنگ" داراي اثرات شاخص در درمان کوليت و بيماري التهابي روده است.
يک متخصص داروسازي‌ سنتي گفت: بر اساس مطالعات فارماکولوژيک، گياه "شنگ" داراي اثرات شاخص در درمان کوليت و بيماري التهابي روده بوده که از برخي داروهاي شيميايي مورد استفاده در درمان کوليت موثرتر است.
دکتر محمدحسين فرزايي با بيان اينکه در طب‌ سنتي ايران، گياه‌ "شنگ" به نام "لحيهٔ‌التيس" شناخته مي‌شود، گفت: بر اساس متون طب‌ سنتي اين گياه داراي خواص متعدد درماني در بسياري از بيماري‌ها از جمله زخم‌هاي گوارشي، التهابات روده و اسهال‌هاي گوارشي بوده و تقويت کننده و محافظت کننده کبد در برابر سموم است. وي تصريح کرد: همچنين گياه شنگ التيام‌ دهنده زخم‌ها و سوختگي‌ها و بند آورنده خونريزي‌هاي داخلي است.
در حال‌ حاضر به صورت بومي و محلي در غرب ايران از ساقه‌هاي تازه گياه جهت درمان انگل‌هاي‌ گوارشي استفاده مي‌شود. در مطالعات علمي انجام شده بر روي اين گياه، اثرات ضدالتهابي، محافظت‌ کننده از مخاط معده و روده و همچنين خواص ضد ميکروبي آن به اثبات رسيده است. همچنين بر اساس مطالعات صورت گرفته اثرات تقويت ‌کننده و محافظت‌کننده از کبد اين گياه نيز به اثبات رسيده است.
گياه شنگ,خواص گياه شنگ
گياه شنگ داراي اثرات شاخص در درمان کوليت و بيماري التهابي روده است
اين متخصص داروسازي ‌سنتي‌ با بيان اينکه گياه "شنگ" اثرات آنتي‌اکسيداني قابل توجهي دارد که بسياري از خواص درماني آن را تاييد مي‌کند، گفت: بر اساس مطالعات فارماکولوژيک انجام شده گياه "شنگ" داراي اثرات شاخص در درمان کوليت و بيماري التهابي روده است که از برخي داروهاي شيميايي مورد استفاده در درمان کوليت موثرتر است. وي تصريح کرد: در تحقيقات در مدل حيواني، عصاره اين‌ گياه به عنوان يک فرآورده ‌مکمل در بهبود کبد چرب اثرات خوبي از خود نشان داده و تاکنون هيچ گونه عارضه‌ جانبي خاصي از اين‌ گياه مشاهده نشده است. اين متخصص داروسازي ‌سنتي‌ اظهار کرد: افرادي که دچار خونريزي‌هاي گوارشي هستند و همچنين مبتلا به کوليت اولسروز مي‌باشند بايد اين‌ گياه را به صورت پخته يا جوشانده مصرف کرده و از مصرف آن به صورت خام اجتناب کنند.
فرزايي اظهار کرد: مصرف اين گياه بصورت يک سبزي‌ خوراکي يا در بسياري از غذاهاي محلي مانند آش مي‌تواند بعنوان يک فرآورده ‌طبيعي مکمل در پيشگيري و درمان بسياري از بيماري‌ها مفيد باشد.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.