مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

رونمایی سند ملی سیمای طب سنتی ایران

692.jpg

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی،همزمان با برگزاری همایش طب سنتی ایران و یک دهه فعالیت آکادمیک که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود، از سند ملی سیمای طب سنتی ایران رونمایی خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هدف برگزاری این همایش راسند ملی سیمای طب سنتی ایران رونمایی می شود هم اندیشی و هم افزایی دست اندرکاران طب سنتی عنوان و خاطر نشان کرد: این سند که مشتمل بر پشتوانه های قانونی، ساختار تشکیلاتی، مراکز آموزشی، پژوهشی و درمانی است، به مسئولان سازمان جهانی بهداشت تحویل داده خواهد شد.

دکتر محمد اعتضاد رضوی با بیان اینکه عواملی که بر روی سلامت تاثیر می گذارند، با دو گفتمان طب سنتی با قدمت چند هزار ساله و طب مدرن پیگیری می شود، خاطر نشان کرد: طب سنتی سالها قبل از میلاد مسیح وجود داشته و نگاه آن بر سلامت افراد. نگاه فرد گرایانه است یعنی هر فرد براساس ویژگی های مزاجی و سن به روش درمانی خاصی نیاز دارد.

وی با بیان اینکه ۲۰دانشگاه علوم پزشکی در سطح کشور داریم که یا دپارتمان طب سنتی دارند و یا دانشکده ای در این خصوص دارند، خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز تاکنون ۱۲دوره دانشجوی طب و دارو سازی سنتی پذیرش نموده است و از ۷۵ نفر دانشجو حدود ۳۰نفر فارغ‌التحصیل شدند.

دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال ۱۳۸۹تاسیس و در حال حاضر دارای سه گروه طب ایرانی، طب چینی و مکمل، علوم دارویی در طب ایرانی است.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.