مشاهده ی طب سنتی در رسانه ها

فعالان طب سنتی در لرستان ساماندهی می شوند

113.jpg

دکتر علی صفدری در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه فعالیت افراد غیر پزشک در حیطه طب سنتی و مداخله در امر درمان آسیب های جبران ناپذیری به افراد وارد کرده است، افزود: خدمات طب سنتی توسط وزارتخانه ابلاغ شده و طبق آن فعالان در حیطه طب سنتی و ایرانی ساماندهی می شوند.

وی بیان کرد: افرادی که با رعایت ضوابط و اخلاق حرفه ای سال ها در حوزه ی طب سنتی ایرانی فعالیت کرده اند، برای تعیین تکلیف چگونگی ادامه فعالیت، ظرف مدت سه ماه فرصت دارند مدارک خود را جهت تأییدیه به اداره طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان ارائه کنند.

وی اظهار داشت: طبق آیین نامه مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پزشکان و فارغ التحصیلان رشته های پیراپزشکی که دوره های مربوط به طب سنتی را گذرانده باشند می توانند با اخذ تاییدیه از اداره طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان و در ادامه تأیید وزارت بهداشت مجوز رسمی فعالیت را دریافت کنند.

صفدری افزود: افراد فاقد مدرک دانشگاهی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی هستند با تاییدیه اتحادیه ی صنف عطاران مبنی بر داشتن حداقل 20 سال سابقه در این زمینه، می توانند جهت اخذ مجوز به اداره طب سنتی ایرانی دانشگاه مراجعه نمایند.

وی تاکید کرد: فقط تا مدت زمان تعیین شده (سه ماه) درخواست های اخذ مجوز ترتیب اثر داده خواهد شد و از فعالیت مراکز فاقد مجوز جلوگیری خواهد شد و با افراد متخلف برخوردهای قانونی صورت خواهد گرفت.

رئیس اداره طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: اکنون 60 مرکز مجاز طب سنتی در این استان مجوز گرفته و مشغول فعالیت هستند.

وی اظهار داشت: اکنون 361 مرکز طب سنتی در لرستان وجود دارد که 16 درصد این مراکز یعنی 60 مرکز ارائه خدمات می کنند.

وی افزود: همچنین 6 پزشک متخصص طب سنتی در لرستان فعالیت دارند.

پست های هم ریشه:

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید.